REKLAMA

Sprawniejsza podróż z Rzeszowa w Bieszczady! Inwestycje PKP-PLK

REGION. Podróżni, którzy zechcą podróżować pociągiem z Rzeszowa w Bieszczady, pokonają tę trasę sprawniej i wygodniej. Podpisano umowę na wykonanie dokumentacji projektowej inwestycji PKP-PLK na trasie Jasło – Nowy Zagórz.

b210148200b4377625f365fdf4ff15a2

Foto: PKP-PLK

PKP Polskie Linie Kolejowe naprawią fragment linii 108, który znajduje się na odcinku Jasło – Nowy Zagórz. W połowie maja podpisano umowę, która zakłada wykonanie dokumentacji określającej plan prac. Remont szykowany jest na lata 2021-2022. Ma on pozwolić na poprawę komfortu turystów w trakcie podróży pociągami w Bieszczady.

W ramach rewitalizacji odcinka Jasło – Nowy Zagórz powstaną nowe perony. Oprócz tego zostanie wybudowany zupełnie nowy przystanek – Zagórz Przemysłowy. W Jaśle powstanie przejście podziemne do peronów, które ułatwi poruszanie się po dworcu. Prace obejmą także przebudowę torów, rozjazdów oraz przejazdów kolejowo-drogowych.

Wykonawcą dokumentacji projektowej będzie firma Multiconsult Polska sp. z o.o. Koszt inwestycji to ponad osiem milionów złotych. Większą część środków (ponad 7 milionów złotych) pochodzić będzie z funduszu Unii Europejskiej.

Szybszy dojazd w Bieszczady zapewnią także remonty na trasach: Nowy Zagórz – Łupków oraz Jedlicze Szebnie. Łącznie te trzy projekty kosztować będą ponad 25 milionów złotych, z czego blisko 22 miliony sfinansuje Regionalny Program Operacyjny Województwa Podkarpackiego na lata 2014–2020.

27-05-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

sprawniejsza-podroz-z-rzeszowa-w-bieszczady-inwestycje-pkp-plk-8781-00r2kc