REKLAMA

Sprawca gwałtu na rzeszowiance zatrzymany po 3 latach

RZESZÓW / PODKARPACIE. Zatrzymano mężczyznę, który przed trzema laty zgwałcił 24-letnią rzeszowiankę. Mężczyzna spędzi w areszcie 3 miesiące. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

stop-1131143_960_720

Foto: pixabay.com

W marcu 2016 roku w miejscowości Wysoka Głogowska 24-latek doprowadził do obcowania płciowego przy użyciu przemocy fizycznej 24-letnią mieszkankę Rzeszowa. Prokuratura Rejonowa dla miasta Rzeszów w dniu 10 października 2016 roku wszczęła śledztwo w tej sprawie. Wykonane w toku postępowania czynności dowodowe pozwoliły na ustalenie tożsamości podejrzanego, którym okazał się mieszkaniec powiatu rzeszowskiego Mateusz Ł.

Z uwagi na niemożność ustalenia miejsca jego pobytu postępowanie pozostawało zawieszone aż do dnia 9 kwietnia 2019 roku, kiedy to podejrzany mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy policji na terenie województwa łódzkiego. W dniu 10 kwietnia 2019 roku przedstawiono Mateuszowi Ł. zarzuty oraz przesłuchano w charakterze podejrzanego.

Celem zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania przygotowawczego, w dniu 10 kwietnia 2019 roku Prokuratura Rejonowa w Rzeszowie wystąpiła do Sądu Rejonowego z wnioskiem o zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy – poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie, Artur Grabowski.

Sąd Rejonowy w Rzeszowie uwzględnił w całości wniosek prokuratora. Podejrzanemu z tytułu popełnionego czynu grozi kara do 12 lat pobawienia wolności.

Źródło: rzeszow.po.gov.pl

13-04-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

sprawca-gwaltu-na-rzeszowiance-zatrzymany-po-3-latach-310-00r2kc