REKLAMA

Spowodował tragiczny w skutkach wypadek. Grozi mu do 8 lat więzienia

Prokuratura Rejonowa w Rzeszowie skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko 23 letniemu mieszkańcowi Kolbuszowej, który pozostaje pod zarzutem nieumyślnego spowodowania katastrofy w ruchu lądowym, zagrażającej zdrowiu i życiu wielu osób, której następstwem była śmierć jednego z pokrzywdzonych.

justice-2060093_960_720

Foto: Pixabay.com

Do wypadku doszło w dniu 16 sierpnia 2016 roku w Trzebownisku, podczas którego, sprawca poruszając się pojazdem marki Fiat Ducato z prędkością 80 km/h, większą niż administracyjne dopuszczalna (50 km/h) oraz nie stosując się do oznakowania poziomego i pionowego jezdni, nie zatrzymał pojazdu przed jej krawędzią i nie ustępując pierwszeństwa przejazdu autobusowi komunikacji miejskiej, doprowadził do zderzenia trzech samochodów. W ten sposób sprowadził katastrofę w ruchu lądowym, powodując obrażenia ciała 17 osób, pasażerów i kierowcy autobusu. Jeden z pokrzywdzonych, w następstwie licznych obrażeń ciała odniesionych w wyniku wypadku zmarł w szpitalu.

Wobec mężczyzny zastosowano środek zapobiegawczy w postaci zakazu opuszczania kraju.

Opinia biegłych Politechniki Lubelskiej Katedry Pojazdów Samochodowych  wskazała, że przyczyną wypadku były wymienione wcześniej nieprawidłowości popełnione przez oskarżonego.

Czyn zarzucony sprawcy jest zagrożony karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. Oskarżony dotychczas nie był karany.

Źródło: rzeszow.po.gov.pl

04-11-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

spowodowal-tragiczny-w-skutkach-wypadek-grozi-mu-do-8-lat-wiezienia-3903