REKLAMA

Spotkanie z Wojciechem Jagielskim w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza na spotkanie z Wojciechem Jagielskim – znanym polskim korespondentem wojennym. Odbędzie się ono 7 grudnia o godzinie 17:00  w budynku WiMBP w Rzeszowie (ulica Sokoła 13).

Przechwytywanie_40

Foto: YouTube / kanał: Onet Rano

Wojciech Jagielski  to dziennikarz, korespondent, publicysta i pisarz. Ponad 20 lat pracował w „Gazecie Wyborczej”, był też pracownikiem Polskiej Agencji Prasowej.  Od 2017 r. jest członkiem redakcji „Tygodnika Powszechnego” , współpracuje  także z BBC i „Le Monde”. Jest specjalistą od spraw Afryki, Kaukazu i Azji Środkowej i wieloletnim obserwatorem konfliktów zbrojnych w Afganistanie, Tadżykistanie i Czeczenii.  Autor wielu książek reporterskich, m.in.: „Modlitwa o deszcz”, „Wieże z kamienia”, „Nocni wędrowcy”, „Wypalanie traw”, „Wszystkie wojny Lary”. Jest laureatem wielu nagród, w tym Nagrody im. ks. Tischnera, Nagrody „Rzeczpospolitej” im. Dariusza Fikusa, PEN Clubu i Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Nominowany do Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego i Nagrody NIKE. W 2014 r. został uhonorowany Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Wstęp na spotkanie z Wojciechem Jagielskim w WiMBP jest bezpłatny.

28-11-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.