REKLAMA

Spotkanie z mistrzem fotografii Tadeuszem Rolke w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie organizuje spotkanie z wybitnym fotografem Tadeuszem Rolke i autorką jego biografii Małgorzatą Purzyńską. Będzie ono miało miejsce w Wypożyczalni Muzycznej WiMBP, w piątek 16 listopada.

Rolke_strona

Foto: materiał nadesłany

Tadeusz Rolke to jeden z najwybitniejszych polskich fotografów, prekursor polskiej fotografii reportażowej. Autor wystaw fotograficznych, m.in.: „Świat to teatr”, „Przemoc, seks, nostalgia”.

Obecnie współpracuje z „Magazynem Gazety Wyborczej” i wykłada na Wydziale Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego oraz w Warszawskiej Szkole Fotografii dr Mariana Schmidta. Jest współzałożycielem wydawnictwa edition.fotoTAPETA, mającego siedzibę w Warszawie i Berlinie. W 2010 r. został odznaczony Złotym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Małgorzata Purzyńska jest autorką książki „Tadeusz Rolke. Moja namiętność. Mistrz fotografii rozmawia z Małgorzatą Purzyńską”, która ukazała się w 2017 r.

Spotkanie zostało zorganizowane w ramach projektu „W związku z literaturą. Inspiracje” i dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Promocja czytelnictwa 2018. Odbędzie się ono 16 listopada o godzinie 17:00. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Źródło: materiał nadesłany

14-11-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

spotkanie-z-mistrzem-fotografii-tadeuszem-rolke-w-rzeszowie-8460