REKLAMA

Spotkanie z Cezarym Łazarewiczem w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza na spotkanie autorskie z Cezarym Łazarewiczem. Odbędzie się ono 12 listopada 2018 r. o godzinie 17.00.

lazarewicz_strona

Foto: materiał nadesłany

Cezary Łazarkiewicz to dziennikarz, publicysta i pisarz. Jest laureatem Nagrody Literackiej Nike 2017 za książkę „Żeby nie było śladów”. Spotkanie, które odbędzie się w budynku głównym WiMBP przy ul. Sokoła 13 poprowadzi dr Jan Wolski z Instytutu Polonistyki i Dziennikarstwa Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Cezary Łazarewicz (ur. 1966) – dziennikarz prasowy, reporter i publicysta związany w przeszłości z redakcjami m.in. „Gazety Wyborczej”, „Polityki”, „Przekroju”, „Newsweeka”, „Wprost” i Wirtualnej Polski. Autor zbiorów reportaży oraz książek reporterskich „Kafka z Mrożkiem. Reportaże pomorskie” (2012), „Sześć pięter luksusu. Przerwana historia domu braci Jabłkowskich” (2013), „Elegancki morderca” (2015), „Żeby nie było śladów. Sprawa Grzegorza Przemyka” (2016), „Tu mówi Polska. Reportaże z Pomorza” (2017), „Koronkowa robota. Sprawa Gorgonowej” (2018) oraz wydanych wspólnie z Ewą Winnicką tomów „Zapraszamy do Trójki” (2012) i „1968. Czasy nadchodzą nowe” (2018). Za reportaż „Żeby nie było śladów. Sprawa Grzegorza Przemyka”, opisujący jedną z najgłośniejszych zbrodni z czasów PRL-u, otrzymał Nagrodę Literacką Nike 2017, Nagrodę im. Oskara Haleckiego (przyznawaną najlepszym książkom popularnonaukowym poświęconym historii Polski w XX wieku) oraz Nagrodę MediaTory w kategorii Obserwator. Tytuł był również nominowany do nagrody Śląski Wawrzyn Literacki i Nagrody Historycznej im. Kazimierza Moczarskiego oraz znalazł się w finale Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego.

Organizację spotkania dofinansowano ze środków Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2018 r. Wstęp na spotkanie jest wolny.

Źródło: materiał nadesłany

06-11-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

spotkanie-z-cezarym-lazarewiczem-w-rzeszowie-7784