REKLAMA

Spotkanie marszałka z prezydentem Rzeszowa (ZDJĘCIA)

RZESZÓW / PODKARPACIE. – Konstruktywne i merytoryczne – tak można określić spotkanie marszałka województwa podkarpackiego Władysława Ortyla i prezydenta Rzeszowa Konrada Fijołka. O kluczowych sprawach dla Rzeszowa i Podkarpacia panowie rozmawiali blisko godzinę – informuje Tomasz Leyko, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego.

16_4

 

Spotkanie odbyło się w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 1 w Rzeszowie. Prezydent Rzeszowa chciał zapoznać się z funkcjonowaniem Podkarpackiego Centrum Chirurgii Robotycznej, stąd też propozycja marszałka, aby spotkać się w szpitalu.

Prezydent miał okazję zwiedzić placówkę, ze szczególnym uwzględnieniem wspomnianego centrum, w którym wykonywane są operacje za pomocą robota Da Vinci.

Konrad Fijołek spotkał się także z drem Pawłem Wiszem, który pełni obowiązki kierownika centrum. Od powstania centrum czyli do końca maja wykonano już 40 operacji przy użyciu wspomnianego robota.

Wizyta w Podkarpackim Centrum Chirurgii Robotycznej była wstępem do merytorycznej rozmowy marszałka i prezydenta. Wspólnych tematów, łączących obydwa samorządy było wiele, a rozmowa miała bardzo merytoryczny i konstruktywny charakter. W ciągu godziny trudno szczegółowo omówić wszystkie zagadnienia więc obydwaj panowie zapewniają, że takich spotkań w kwestiach kluczowych będzie więcej. Natomiast w sprawach roboczych podobne spotkania odbywać się będą na szczeblu urzędniczym – przekazał Tomasz Leyko.

Źródło, zdjęcia: Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego

 


03-08-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)