REKLAMA

Spotkanie konsultacyjne ws. połączenia Rzeszowa z gminą Krasne

RZESZÓW / PODKARPACIE. Odbyło się pierwsze spotkanie konsultacyjne zorganizowane przez wojewodę podkarpackiego ws. połączenia Rzeszowa z gminą Krasne. 

wojewoda

fot. Urząd Wojewódzki

Spotkanie w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim było wynikiem ustaleń, jakie zapadły po wizycie wojewody i zainteresowanych samorządowców w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji. Wziął w nich udział wówczas sekretarz stanu w ministerstwie Paweł Szefernaker.

Przedmiotem konsultacji miało być wypracowanie stanowiska samorządów w zakresie potencjalnego połączenia Rzeszowa z gminą wiejską Krasne.

Strony podtrzymały wolę porozumienia w tym zakresie, a więc wolę dążenia do połączenia dwóch jednostek samorządu terytorialnego – powiedziała wojewoda Ewa Leniart, dodając.

wojewodaa

fot. Urząd Wojewódzki

Strony zobowiązały się także do tego, że w ciągu trzech najbliższych tygodni odbędą się spotkania prezydenta oraz wójta, przewodniczących rad miasta i gminy, w celu doprecyzowania terminu kiedy to połączenie miałoby nastąpić – dodała wojewoda.

W ciągu najbliższych trzech tygodni władze gminy Krasne zobowiązały się do określenia istotnych spraw dla lokalnej społeczności, które powinny zostać zabezpieczone przed rozstrzygnięciem kwestii połączenia samorządów.

Kolejne spotkanie odbędzie się za około 4 tygodnie.

Źródło: Urząd Wojewódzki

Autor: Amelia Krupik

23-09-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.