REKLAMA

Spotkanie autorskie z Urszulą Dudziak w Rzeszowie!

RZESZÓW / PODKARPACIE. Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza na wyjątkowe spotkanie z Urszulą Dudziak – piosenkarką, autorką książek i kompozytorką. Odbędzie się ono 18 stycznia (sobota).

dudziak-pras

Foto: materiały prasowe

Urszula Dudziak to znana wokalistka i kompozytorka jazzowa, która również jest autorką dwóch książek autobiograficznych. Znakiem rozpoznawczym wokalistki jest utwór „Papaya”, który osiągnął światowy sukces. Nagrała około 50 płyt, występowała na estradzie z artystami, takimi jak: Bobby McFerrin, Herbie Hancock, Dizzy Gillespie, Clark Terry, Ron Carter, Wynton i Branford Marsalis, Gil Evans, Sting czy Lionel Hampton. Współpracowała z Michałem Urbaniakiem. Mieszkała w Stanach Zjednoczonych, Szwecji i Polsce.

W 2011 roku w wydawnictwie „Kayax” ukazała się pierwsza książka Urszuli Dusziak pt. „Wyśpiewam wam wszystko”, a w 2018 roku kolejna pt. „Wyśpiewam wam więcej…”. W 2019 wokalistka została jedną z trenerek w pierwszej polskiej edycji programu TVP2 „The Voice Senior”.

Urszula Dudziak znana jest jako osoba pełna energii, uśmiechu i życzliwości mimo wielu negatywnych przeżyć, a nawet tragedii, które pojawiły się w jej życiorysie. Propaguje zdrowy styl życia, ruch i radość bez względu na wiek, przeciwności i upływający czas.

Spotkanie autorskie z Urszulą Dudziak zaplanowano na 18 stycznia 2020 roku, na godzinę 13:45 w wypożyczalni głównej przy ulicy Dąbrowskiego 33a. Wstęp na spotkanie bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona.

Przypomnijmy, że 18 stycznia o godzinie 17:00 w Filharmonii Podkarpackiej rozpocznie się uroczystość 666. rocznicy Lokacji Miasta Rzeszowa. Wokalistka jest gościem specjalnym tego wydarzenia.

Źródło: WiMBP w Rzeszowie, red.

Zobacz także: 666-lecie Lokacji Miasta Rzeszowa! Gościem będzie Urszula Dudziak

18-01-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

spotkanie-autorskie-z-urszula-dudziak-w-rzeszowie-5524-00r2kc