RZESZÓW / PODKARPACIE. Pierwsze w Rzeszowie spotkanie autorskie poświęcone nowej książce Wydawnictwa JUT pt. Jeśli wierzysz, możesz być uzdrowiony! Konferencja odbędzie się 11 grudnia b.r. o godz. 16:30 w kościele pw. św. Józefa Kalasancjusza (Pijarzy) przy ul. Lwowskiej 125 w Rzeszowie. Gościem spotkania będzie o. Pacyfik Iwaszko posługujący modlitwą charyzmatyczną w ramach Franciszkańskiego Sekretariatu Ewangelizacyjnego w wielu miastach w Polsce.
Tytuł książki: Jeśli wierzysz, możesz być uzdrowiony odnosi się do Ewangelii wg św. Marka. Ojciec epileptyka prosił Chrystusa o uzdrowienie syna: „jeśli możesz, zlituj się nad nami i pomóż nam!” Jezus odpowiada: „Jeśli możesz? Wszystko możliwe jest dla tego, kto wierzy” (Mk 9, 22b-23).
Wokół Mszy Świętych z modlitwą o uzdrowienie narosło wiele wątpliwości i mitów, jak również dużo niezdrowej sensacji, czego przykładem były chociażby reakcje na liturgię sprawowaną przez o. Johna Bashoborę.
Lektura prezentowanej przed Wydawnictwo JUT książki pomaga zrozumieć posługę modlitwy o uzdrowienie. Jeśli wierzysz, możesz być uzdrowiony jest zbiorem wywiadów z osobą świecką, kapłanami i ojcami duchownymi, którzy posługują podczas takich modlitw. Ważne miejsce w publikacji zajmują świadectwa osób uzdrowionych i zbiór modlitw o uzdrowienie duchowe i fizyczne.
Do wywiadów zaprosiliśmy: ks. Krzysztofa Kralkę SAC – pallotyna, który zapoczątkował w Lublinie Szkołę Nowej Ewangelizacji, dra hab. Aleksandra Bańkę – animatora moderującego Tyskie Wieczory Uwielbienia, o. Karola Adamowicza OFM – egzorcystę z diecezji zamojsko-lubaczowskiej, ks. Michała Olszewskiego SCJ – odpowiedzialnego za portal profeto.pl, egzorcystę diecezji kieleckiej, o. Pacyfika Iwaszko OFM – posługującego modlitwą charyzmatyczną w ramach franciszkańskiego Sekretariatu Ewangelizacyjnego, oraz o. Remigiusza Recława SJ – prowadzącego Msze Święte z modlitwą o uzdrowienie w Łodzi. Wstęp napisał ks. Krzysztof Matuszewski – moderator Tyskich Wieczorów Uwielbienia, które kontynuuje przy DA KUL pod nazwą „Wieczory Błogosławieństw”.
„Dla każdego z nas ta książka może stanowić dobre przygotowanie do uczestnictwa w takich spotkaniach, jak również może być pomocna w uniknięciu niewłaściwych postaw, jak i oczekiwań. Dziś, kiedy istnieje spore niezrozumienie w tej kwestii, warto posłuchać tych, którzy taką posługę pełnią. Z doświadczenia widać, że Jezus naprawdę żyje i działa wśród nas; że wciąż jest ten sam: kocha, współczuje i pochyla się nad każdym człowiekiem bez wyjątku” – o. Józef Witko OFM, franciszkanin, sprawujący posługę modlitwy o uzdrowienie przygotowaną przez Franciszkański Sekretariat Ewangelizacji.
„Książka […] niezbędna dla zapełnienia wielkiej luki w wiedzy polskich katolików, wśród których szybko wzrasta potrzeba Mszy Świętych o uzdrowienie. […] w drodze do zbliżenia do Boga «odczarowuje» nabożeństwa uzdrawiające, ukazując ich prawdziwą istotę” – Anna T. Pietraszek, wiceprezes Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.
„Jeśli wierzysz, możesz być uzdrowiony] pomaga, aby emocje bądź szukanie taniej sensacji występujące na początku zastąpione zostały konkretną formacją po przyjeździe ze spotkania, gdzie odkrywa się działającego i obecnego Boga” – Maria Rachel Cimińska, redaktor naczelna i właścicielka portalu e-sancti.net.
Spotkanie autorskie z o. Pacyfikiem Iwaszko odbędzie się 11 grudnia b.r. o godz. 16:30 w kościele pw. św. Józefa Kalasancjusza (Pijarzy) przy ul. Lwowskiej 125 w Rzeszowie.
otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.
Dodaj komentarz
Zaloguj się a:
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.