REKLAMA

Spotkanie autorskie z o. Pacyfikiem Iwaszko

RZESZÓW / PODKARPACIE. Pierwsze w Rzeszowie spotkanie autorskie poświęcone nowej książce Wydawnictwa JUT pt. Jeśli wierzysz, możesz być uzdrowiony! Konferencja odbędzie się 11 grudnia b.r. o godz. 16:30 w kościele pw. św. Józefa Kalasancjusza (Pijarzy) przy ul. Lwowskiej 125 w Rzeszowie. Gościem spotkania będzie o. Pacyfik Iwaszko posługujący modlitwą charyzmatyczną w ramach Franciszkańskiego Sekretariatu Ewangelizacyjnego w wielu miastach w Polsce.

Tytuł książki: Jeśli wierzysz, możesz być uzdrowiony odnosi się do Ewangelii wg św. Marka. Ojciec epileptyka prosił Chrystusa o uzdrowienie syna: „jeśli możesz, zlituj się nad nami i pomóż nam!” Jezus odpowiada: „Jeśli możesz? Wszystko możliwe jest dla tego, kto wierzy” (Mk 9, 22b-23).

Wokół Mszy Świętych z modlitwą o uzdrowienie narosło wiele wątpliwości i mitów, jak również dużo niezdrowej sensacji, czego przykładem były chociażby reakcje na liturgię sprawowaną przez o. Johna Bashoborę.

Lektura prezentowanej przed Wydawnictwo JUT książki pomaga zrozumieć posługę modlitwy o uzdrowienie. Jeśli wierzysz, możesz być uzdrowiony jest zbiorem wywiadów z osobą świecką, kapłanami i ojcami duchownymi, którzy posługują podczas takich modlitw. Ważne miejsce w publikacji zajmują świadectwa osób uzdrowionych i zbiór modlitw o uzdrowienie duchowe i fizyczne.

Do wywiadów zaprosiliśmy: ks. Krzysztofa Kralkę SAC – pallotyna, który zapoczątkował w Lublinie Szkołę Nowej Ewangelizacji, dra hab. Aleksandra Bańkę – animatora moderującego Tyskie Wieczory Uwielbienia, o. Karola Adamowicza OFM – egzorcystę z diecezji zamojsko-lubaczowskiej, ks. Michała Olszewskiego SCJ – odpowiedzialnego za portal profeto.pl, egzorcystę diecezji kieleckiej, o. Pacyfika Iwaszko OFM – posługującego modlitwą charyzmatyczną w ramach franciszkańskiego Sekretariatu Ewangelizacyjnego, oraz o. Remigiusza Recława SJ – prowadzącego Msze Święte z modlitwą o uzdrowienie w Łodzi. Wstęp napisał ks. Krzysztof Matuszewski – moderator Tyskich Wieczorów Uwielbienia, które kontynuuje przy DA KUL pod nazwą „Wieczory Błogosławieństw”.

spotkanie-w-rzeszowie

„Dla każdego z nas ta książka może stanowić dobre przygotowanie do uczestnictwa w takich spotkaniach, jak również może być pomocna w uniknięciu niewłaściwych postaw, jak i oczekiwań. Dziś, kiedy istnieje spore niezrozumienie w tej kwestii, warto posłuchać tych, którzy taką posługę pełnią. Z doświadczenia widać, że Jezus naprawdę żyje i działa wśród nas; że wciąż jest ten sam: kocha, współczuje i pochyla się nad każdym człowiekiem bez wyjątku” – o. Józef Witko OFM, franciszkanin, sprawujący posługę modlitwy o uzdrowienie przygotowaną przez Franciszkański Sekretariat Ewangelizacji.

„Książka […] niezbędna dla zapełnienia wielkiej luki w wiedzy polskich katolików, wśród których szybko wzrasta potrzeba Mszy Świętych o uzdrowienie. […] w drodze do zbliżenia do Boga «odczarowuje» nabożeństwa uzdrawiające, ukazując ich prawdziwą istotę” – Anna T. Pietraszek, wiceprezes Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

„Jeśli wierzysz, możesz być uzdrowiony] pomaga, aby emocje bądź szukanie taniej sensacji występujące na początku zastąpione zostały konkretną formacją po przyjeździe ze spotkania, gdzie odkrywa się działającego i obecnego Boga” – Maria Rachel Cimińska, redaktor naczelna i właścicielka portalu e-sancti.net.

Spotkanie autorskie z o. Pacyfikiem Iwaszko odbędzie się 11 grudnia b.r. o godz. 16:30 w kościele pw. św. Józefa Kalasancjusza (Pijarzy) przy ul. Lwowskiej 125 w Rzeszowie.

ksiazka

logo

źródło: materiały nadesłane

05-12-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)