REKLAMA

Spotkania z pisarzami w Rzeszowie

4 i 15 października odbędą się spotkania autorskie z cyklu: „Nie-zwykłe spotkania”. Są one zorganizowane przez WiMBP w Rzeszowie. Czytelnicy będą mogli porozmawiać z Jakubem Małeckim oraz Elżbietą Cherezińską. Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny.

desk-1869579_960_720

Foto: Pixabay.com

4 października 2018 r. (czwartek) o godz. 17.00 w budynku WiMBP w Rzeszowie przy ul. Sokoła 13 odbędzie się spotkanie autorskie z pisarzem – Jakubem Małeckim.

JAKUB MAŁECKI  – pisarz, autor dziewięciu książek, m.in. bestsellerowego Dygotu, Rdzy oraz Śladów, nominowanych do Nagrody Literackiej NIKE. Laureat Złotego Wyróżnienia Nagrody im. Jerzego Żuławskiego, nagrody Śląkfa oraz dwukrotnie nagrody Książka Miesiąca „Magazynu Literackiego KSIĄŻKI”, nominowany również do Nagrody Literackiej Europy Środkowej „Angelus”, nagrody im. Stanisława Barańczaka, oraz dwukrotnie do Nagrody im. Janusza A. Zajdla. Publikował w „Przekroju“, „Newsweeku”, „Polityce”, „Angorze”, „Miesięczniku ZNAK”, „Nowej Fantastyce” i „Tygodniku Powszechnym”. W roku 2017 został laureatem stypendium „Młoda Polska” Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

15 października 2018 r. (poniedziałek) o godz. 17.00 w Wypożyczalni Głównej przy ulicy Dąbrowskiego 33A będzie miało miejsce spotkanie z pisarką – Elżbietą Cherezińską.

ELŻBIETA CHEREZIŃSKA – pisarka, teatrolog, autorka fabularyzowanych książek historycznych, w tym powieści o historii Polski w czasach rozbicia dzielnicowego i rządach Piastów. Do tej pory wydała m.in. popularne cykle „Odrodzone królestwo”, „Harda”, czy „Północna droga”.

Spotkania z cyklu „Nie-zwykłe spotkania” są organizowane w ramach projektu: „Książka w roli głównej”, dofinansowanego z programu „Partnerstwo dla książki” Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wstęp wolny.

Źródło: Materiał nadesłany

28-09-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.