REKLAMA

“Spotkajmy się w pół drogi”. Koncert pamięci Rafała Potockiego już wkrótce w Rzeszowie

RZESZÓW / PODKARPACIE. 29 czerwca odbędzie się koncert pamięci Rafała Potockiego, zmarłego w ubiegłym roku dziennikarza Polskiego Radia Rzeszów. Wydarzenie będzie miało miejsce w fosie przy Zamku Lubomirskich.

61982018_2891676157570395_6698787597386252288_o

Foto: materiały prasowe organizatora / Facebook

– Wcześniej to On przyjeżdżał do nas, teraz my przyjedziemy do niego – tak o wydarzeniu „Spotkajmy się w pół drogi – koncert pamięci Rafała Potockiego” mówią pomysłodawcy i organizatorzy przedsięwzięcia – przedstawiciele Stowarzyszenia Folkowisko, Fundacji Artystycznej „Rozsypaniec” i Fundacji Q.

Wydarzenie ma upamiętnić Rafała Potockiego, zmarłego w ubiegłym roku, w wieku 47 lat, wieloletniego dziennikarza Polskiego Radia Rzeszów. Rafał interesował się kulturą, ekologią, literaturą, uwielbiał podróże i festiwale.

Bieszczadzkie Spotkania ze Sztuką „Rozsypaniec” i Festiwal Kultury Pogranicza „Folkowisko” na Roztoczu były mu szczególnie bliskie, pomagał w organizacji, brał w nich udział i relacjonował na antenie Polskiego Radia Rzeszów. Ich pomysłodawcy postanowili odwdzięczyć się Rafałowi organizując całodzienny cykl imprez w Rzeszowie. – Chcemy spotkać się w pół drogi z Bieszczad i Roztocza w mieście, w którym Rafał mieszkał i pracował. Jego osoba nas połączyła – mówią Marta Gryczon z Fundacji Rozsypaniec i Marcin Piotrowski ze Stowarzyszenia Folkowisko.

W to przedsięwzięcie angażuje się także Fundacja Q z Tarnobrzega. – Na naszych terenach, dawnej Puszczy Sandomierskiej, Rafał szukał inspiracji do swoich programów ekologicznych – podkreśla Marcin Kurnik z Fundacji Q.

– Wydarzenie, które organizujemy to pamięć o Rafale, pokazanie tego co lubił oraz nasze regiony, do których przyjeżdżał – mówią organizatorzy koncertu. Rafał promował w swoich audycjach (m.in. Ulica Kulturalna, Oko na Eko, Radio Biwak) artystów festiwalowych, kulturę lokalną, tradycję regionów. To wszystko będzie można zobaczyć 29 czerwca 2019 w fosie przy Zamku Lubomirskich w Rzeszowie podczas wydarzenia „Spotkajmy się w pół drogi – koncert pamięci Rafała Potockiego”. Rozpocznie się ono o godzinie 12:00.

Zaplanowano koncerty: Kuby Blokesza, Sviatyja, Żmij i Joryja Kłoca, Turniej Mölkky, kiermasz rękodzieła, rejestrację potencjalnych dawców szpiku, animacje dla dzieci. Powstanie też deskal z wizerunkiem Rafała Potockiego.

Spotkajmy sie w pol drogi plakat

Link do wydarzenia na Facebooku: facebook.com/events/857325864640152/

Źródło: UM Rzeszowa, plakat: materiały prasowe organizatora

23-06-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

spotkajmy-sie-w-pol-drogi-koncert-pamieci-rafala-potockiego-juz-wkrotce-w-rzeszowie-1435-00r2kc