REKLAMA

SportGeneracja na stadionie Resovii

RZESZÓW / PODKARPACIE. W dobie powszechnej „internetyzacji i tabletyzacji”, dzieciaki zamiast biegać po podwórkach siedzą w bezruchu z wzrokiem utkwionym w ekranach telefonów. Dlatego powstał program SportGeneracja, którego celem staje się właśnie stwarzanie okazji do aktywnego spędzania czasu. 

SportGeneracja to program, który pilotażowo, odbył się po raz pierwszy w 2011 roku. Odzew z jakim spotkała się akcja (wysoka frekwencja i zainteresowanie) przeszedł oczekiwania pomysłodawców. Kolejne lata to efektywna praca nad stworzeniem jednorodnego programu akcji SportGeneracja oraz zwiększanie ilości miejsc, w których odbywają się imprezy biegowe dla dzieciaków. Do 2015 odbyła już w 10 miastach: Bydgoszczy, Gdańsku, Gorzowie Wielkopolskim, Koszalinie, Krakowie, Ostrowcu Św., Łodzi, Poznaniu, Szczecinie i Warszawie.

Zawody odbywają się przy aktywnym udziale szkół, które w sposób zorganizowany, przybywają z dzieciakami na teren zawodów. Meta, start, wyznaczone trasy biegowe, bloki startowe, płotki lekkoatletyczne, flagi, balony, scena, muzyka i medale dają poczuć dzieciom klimat wielkiej imprezy sportowej. Równocześnie efektywnie zarażają najmłodszych bakcylem rywalizacji. Podział na grupy wiekowe, płeć i dystanse dają szanse równej konfrontacji, a preludium stanowi bieg główny na dystansie 1111 m – Waterrr Run. Jest to bieg integracyjny, łączący wszystkie dzieciaki w jedną wielka grupę sportowców. Podczas imprezy każde dziecko otrzymuje numer startowy i koszulkę a po biegu głównym, wszyscy, którzy go ukończyli, otrzymują pamiątkowy medal.

W roku 2016, a dokładnie 23 maja rusza kolejna edycja cyklu. W tym roku patronat honorowy objął Minister Sportu i Turystyki Pan Witold Bańka oraz Program Trzeci Polskiego Radia. Partnerem merytorycznym akcji jest Polski Związek Lekkiej Atletyki wraz ze swoim autorskim programem Lekkoatletyka Dla Każdego. Wspierają go także założyciele Fundacji Wychowanie przez Sport- byli lekkoatleci i olimpijczycy Sebastian Chmara, Artur Partyka czy Paweł Januszewski oraz wybitni sportowcy m.in. Tomasz Kucharski, Paweł Wojciechowski, Piotr Lisek.

Jak co roku udział w akcji jest bezpłatny i odbywa się za pośrednictwem szkół. W bieżącej edycji uczestnicy będą rywalizować w 4 konkurencjach i według podziału na kategorie wiekowe:
a) biegi na dystansie 33 m dziewcząt i chłopców klas IV,V i VI
b) biegi na dystansie 33 m przez płotki dziewcząt i chłopców klas IV,V i VI
c) biegi na dystansie 200 m dziewcząt i chłopców klas IV, V i VI
d) bieg sztafetowy 4×200 m dziewcząt i chłopców klas IV, V i VI

Szkoły dokonują zgłoszeń za pośrednictwem formularza elektronicznego na stronie http://www.sportgeneracja.pl/index.php/rejestracjaod dnia 4 kwietnia 2016 roku. Można tego dokonać do 1 dnia przed datą rozpoczęcia imprezy w danym mieście.
Maksymalna ilość uczestników z jednej szkoły to 100 uczniów. Całkowity limit uczestników na jedną miejscowość to 1 500 osób, jednakże po przekroczeniu limitu 800 uczestników w każdej z lokalizacji, szkoły które nie dokonały zgłoszenia mogą zgłosić jedynie reprezentację składającą się z minimalnej ilości uczniów.

Minimalna ilość uczniów reprezentująca daną szkołę to 24 osoby (dziewczęta i chłopcy) + 6 rezerwowych (jedna dziewczynka + jeden chłopiec z każdej klasy) wg poniższego podziału:
• klasa IV: 4 dziewczęta + 4 chłopców + rezerwa: 1 dziewczynka i 1 chłopiec

• klasa V: 4 dziewcząt + 4 chłopców + rezerwa: 1 dziewczynka i 1 chłopiec
• klasa VI: 4 dziewcząt + 4 chłopców + rezerwa: 1 dziewczynka i 1 chłopiec.

Właśnie ze względu na ograniczoną ilość miejsc i duże zainteresowanie należy jak najszybciej dokonać zgłoszenia.

Więcej informacji: http://www.sportgeneracja.pl/

za: www.rzeszow.pl

13-05-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

sportgeneracja-na-stadionie-resovii-az003