REKLAMA

Spore zanieczyszczenie powietrza nad Rzeszowem

Według podkarpackiego indeksu jakości powietrza, na terenie Rzeszowa będzie obowiązywał wysoki wskaźnik zanieczyszczeń. Najgorsze prognozy są zapowiadane na sobotę i poniedziałek.

smog-3741691_960_720

Foto: Pixabay.com

Największy obszar Rzeszowa ma mieć w najbliższych dniach wskaźnik wysoki. Co to oznacza? Podkarpacki indeks jakości powietrza informuje: Jakość powietrza jest zła. Zanieczyszczenia powietrza stanowią zagrożenie dla osób z grup wrażliwych. Osoby te mogą odczuwać poważne dolegliwości zdrowotne. Zaleca się ograniczenie spędzania czasu na powietrzu.

Grupami wrażliwymi są osoby w podeszłym wieku, dzieci oraz osoby ze schorzeniami układów: oddechowego oraz krwionośnego.

Część miasta będzie oznaczona wskaźnikiem bardzo wysokiego zatrucia powietrza. W takim wypadku należy zrezygnować z każdej możliwej aktywności na powietrzu: Jakość powietrza jest bardzo zła. Odradza się wszelką aktywność na powietrzu. Możliwe jest odczuwanie poważnych dolegliwości zdrowotnych związanych z układem oddechowym i krwionośnym.

Więcej informacji, w tym dokładne mapki z oznaczeniami wskaźników zanieczyszczeń, można znaleźć na stronie: http://www.powietrze.podkarpackie.pl.

20-10-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

spore-zanieczyszczenie-powietrza-nad-rzeszowem-1052