REKLAMA

Spór o Ogrody Działkowe im. Szafera w Rzeszowie (VIDEO, ZDJĘCIA)

|

Spór o Ogrody Działkowe im. Szafera w Rzeszowie (VIDEO, ZDJĘCIA)

RZESZÓW / PODKARPACIE. W poniedziałek 12 kwietnia br. na parkingu przed Rodzinnymi Ogrodami Działkowymi im. Szafera przy ul. Skrajnej w Rzeszowie, odbyło się spotkanie przedstawicieli Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Działkowców z użytkownikami działek, którzy mają utracić swoje działki w związku z budową publicznej drogi gminnej.

DSC_0701

Spotkanie zostało zwołane przez jednostkę nadrzędną – Zarząd Okręgu Podkarpackiego Polskiego Związku Działkowców, ponieważ jednostka podległa – Zarząd Rodzinnych Ogrodów Działkowych im. Szafera, miał nie sporządzić wykazu działkowców bezpośrednio zainteresowanych sprawą wywłaszczeń. Zarząd ROD z kolei powołuje się na bezczynność inwestora tj. Urzędu Miasta Rzeszowa, która miała trwać od 6 grudnia 2019 roku do lutego 2021 roku.

W lutym 2021 roku sprawa wyszła na światło dzienne, gdy przedstawiciele firmy, wybranej do realizacji tej inwestycji drogowej, próbowali dokonać wycinki drzew rosnących na działkach, bez przygotowanych uprzednio operatów szacunkowych poszczególnych działek.

BGM zbiera dane osób, których działki mają zostać zajęte pod budowę drogi publicznej. Dane te zbierane są w celu rozpoczęcia inwentaryzacji składników majątku działkowców przez rzeczoznawcę majątkowego wyznaczonego przez Urząd Miasta Rzeszowa.

Przedstawiciele PZD Okręgu Podkarpackiego przekazali, że wyceny majątku działkowców mają się odbyć do 20 kwietnia. Natomiast na pytanie przedstawiciela Zarządu Ogrodu kto ustalił ten termin, czyja to decyzja i dlaczego Zarząd ogrodu nie został o tym powiadomiony, nie potrafili odpowiedzieć. W związku z tym działkowcy uznali ten termin za niezobowiązujący.

 

Więcej w materiale video!

 

 

 

Foto: Justyna Żuczek


12-04-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.