REKLAMA

Soyka Kolektyw zagra w ramach Rzeszów Jazz Festiwal

Stanisław Soyka – jeden z największych artystów polskiej sceny muzycznej, będzie gwiazdą jednego z ostatnich koncertów w ramach Rzeszów Jazz Festiwal. Koncert, podczas którego artysta wystąpi razem z zespołem pod nazwą Soyka Kolektyw, odbędzie się w najbliższą niedzielę 18 listopada 2018 r. w CH Plaza Rzeszów. Początek koncertu o godzinie 19:00.

CH Plaza Rzeszow - Soyka Kolektyw

Foto: materiał nadesłany

Podczas jednego z koncertów w ramach Rzeszów Jazz Festiwal wystąpi Stanisław Soyka. Artysta zagra razem z zespołem o nazwie Soyka Kolektyw. Towarzyszyć mu będą Przemek Greger na gitarze elektrycznej i akustycznej, Zbyszek Uhuru Brysiak na instrumentach perkusyjnych, syn Kuba na perkusji i Antoni Gralak na trąbce. Soyka Kolektyw stanowi bogatą i niebywale ciekawą paletę kolorystyczną, a jazzowe temperamenty i kompetencje wyzwalają podczas nagrań i w czasie koncertów unikalną moc muzyki improwizowanej.

Stanisław Soyka napisał dziesiątki autorskich pieśni, lecz trudno pominąć fakt, że skomponował muzykę do wielu wierszy poetów polskich i nie tylko. Podczas koncertów można usłyszeć pieśni do słów Agnieszki Osieckiej z albumu „Tylko brać… Osiecka znana i nieznana”, klasyki Czesława Niemena z wydanej niedawno monografii „W hołdzie Mistrzowi”, w sąsiedztwie takich szlagierów jak „Absolutnie nic”, „Cud niepamięci” czy „Tolerancja”. Nie zabraknie pieśni napisanych do wierszy polskich i nie tylko poetów („Który skrzywdziłeś…” Czesława Miłosza, „Gdybym” Bolesława Leśmiana).

– Warto wybrać się na koncert Soyki, bo to zupełne tak, jakbyśmy na jakiś czas znaleźli się w innym wymiarze, pełnym piękna i dobrych emocji, które tylko on potrafi z taką lekkością wywołać w swojej publiczności. Przyjdźcie, a przekonacie się o tym osobiście – zachęcają do udziału w koncercie organizatorzy Rzeszów Jazz Festiwal.

Koncert Soyka Kolektyw odbędzie się w niedzielę 18 listopada 2018 r. w CH Plaza Rzeszów. Początek o godzinie 19:00. Bilety można nabyć w cenie 90 złotych w przedsprzedaży (100 zł w dniu koncertu). Są one dostępne na stronie: https://niezla-sztuka.pl/plany/i/Bilety/15 oraz w cafepubie Niezła Sztuka przy ul. Sobieskiego 18 (I Piętro BWA).

Soyka Kolektyw zagra w ramach Rzeszów Jazz Festiwal – jednego z największych takich festiwali na Podkarpaciu. Impreza organizowana jest już po raz siódmy. Celem festiwalu jest pokazywanie i propagowanie w stolicy Podkarpacia szerokiego spektrum muzyki improwizowanej. Zgodnie z tradycją, festiwalowe koncerty odbywają się w różnych miejscach, do których klimatu dopasowywani są poszczególni artyści.

Więcej informacji na temat Rzeszów Jazz Festiwal można znaleźć na stronie: https://www.facebook.com/RzeszowJazzFestiwal.

Źródło: materiał nadesłany

16-11-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

soyka-kolektyw-zagra-w-ramach-rzeszow-jazz-festiwal-839-kc2