REKLAMA

Sondaże poparcia na Podkarpaciu. Ponad połowa respondentów popiera PiS

PiS wciąż na szczycie, Platforma w dół, Nowoczesna w górę, Kukiz’15 stabilnie, a reszta się nie liczy – tak w skrócie można streścić sondaże poparcia dla formacji politycznych na Podkarpaciu. Ich wyniki różnią się jednak sporo od wyników ogólnopolskich.

Posłowie PiS: Andrzej Szlachta (z lewej) i Piotr Babinetz

Posłowie PiS: Andrzej Szlachta (z lewej) i Piotr Babinetz

 

Z najnowszego sondażu Grupy Polska Press, przeprowadzonego w dniach 12-17 maja, wynika, że największym poparciem w całej Polsce, w tym na Podkarpaciu, cieszy się rządzące Prawo i Sprawiedliwość. W skali całego kraju uzyskało 37,1 proc. poparcia, a w naszym województwie 52,6 proc. Jest to wynik zbliżony do tego osiągniętego w październikowych wyborach do Sejmu (55 proc.).

Na drugim miejscu znalazł się Platforma Obywatelska z 19 proc. poparciem, na trzecim Nowoczesna (18 proc.), a na czwartym Kukiz’15 (9 proc.). Widać zatem wyraźnie, że PO traci kosztem Nowoczesnej, natomiast ruch Pawła Kukiza – który nie jest partią i nie otrzymuje pieniędzy z budżetu państwa – cieszy się stabilnym poparciem.

Pozostałe partie nie przekroczyłby w naszym regionie 5-procentowego progu wyborczego.

 

Podobne trendy można było zaobserwować w sondażu przeprowadzonym na początku 2016 roku przez ewybory.eu.

W naszym województwie PiS osiągnął w nim 58 proc., Nowoczesna 11,4 proc., Kukiz’15 10 proc., KORWiN 6,3 proc., Platforma Obywatelska 4,3 proc., PSL 3,8 proc., Partia Razem 2,9 proc., a SLD 2,7 proc.

ar

20-05-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

sondaze-poparcia-na-podkarpaciu-ponad-polowa-respondentow-popiera-pis00e4ar