REKLAMA

Sondaż dla Solidarnej Polski: Warchoł wygrywa w wyborach

Onet dotarł do sondażu przeprowadzonego przez CBM Indicator na zlecenie Solidarnej Polski. Według niego Marcin Warchoł pokonałby w wyborach na prezydenta Rzeszowa, zarówno potencjalną kandydatkę PiS-u Ewę Leniart oraz kandydatów opozycji – Pawła Kowala, czy Elżbietę Łukacijewską.

Przechwytywanie_130
Foto: archiwum Esanok.pl

Jak informuje Onet, od 15 do 17 lutego CBM Indicator na zlecenie Solidarnej Polski wykonało badanie na próbie 500 mieszkańców Rzeszowa. Sondaż był związany z wyborami na prezydenta Rzeszowa.

Według badania, najwięcej głosów w pierwszej turze wyborów otrzymałby Marcin Warchoł – 22 procent głosów. Na drugim miejscu według ankietowanych znalazł się Paweł Kowal z Koalicji Obywatelskiej – 11 procent poparcia. 10 procent badanych wskazało na wojewodę Ewę Leniart z Prawa i Sprawiedliwości.

 

W sondażu były też wyniki II tury

W badaniu zapytano też o wybór podczas potencjalnej drugiej tury. Gdyby znaleźli się w niej Marcin Warchoł oraz Ewa Leniart, kandydat wspierany przez Tadeusza Ferenca zdobyłby 49,2 procent, a obecna wojewoda 17,4 procent.

Warchoł wygrywa też w sondażu z Elżbietą Łukacijewską, w stosunku 42,4 procent do 32,8 procent głosów.

Z badania wynika również, że Marcin Warchoł miałby też przewagę w rywalizacji z Pawłem Kowalem – 42,4 procent głosów ankietowanych przypadło wiceministrowi sprawiedliwości, a 34,6 procent głosów posłowi KO.

Gdyby Paweł Kowal rywalizował w drugiej turze z Ewą Leniart, to według badania, zwyciężyłby on z obecną wojewodą w stosunku 42,4 procent do 34,6 procent głosów.

Warte podkreślenia jest to, że zarówno Prawo i Sprawiedliwość, jak i Koalicja Obywatelska nie ogłosiła jeszcze oficjalnie swoich decyzji związanych z poparciem lub wystawieniem kandydatów w wyborach na prezydenta Rzeszowa.

Źródło: onet.pl

22-02-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.