“Sokoły” z Rzeszowa mistrzami Polski i Europy Fitness 2020!

Zawodnicy z Rzeszowa zdobyli tytuły Mistrzów Polski Fitness 2020 oraz sięgnęli po Mistrzostwo Europy 2020 w dwóch kategoriach. Zawody odbywały się od 2 do 4 października w Gdańsku.

Grzegorz-Bielec

W pierwszy weekend października Gdańsk był stolicą europejskiego fitnessu. W 3-dniowym cyklu rozegrano tu 4 najważniejsze imprezy całorocznego kalendarza imprez: VI Debiuty, VIII Mistrzostwa Polski oraz Mistrzostwa Europy połączone (z racji sytuacji epidemicznej) z Grand Prix Polski.

W zawodach reprezentowane były kluby, których trenerem jest druh Grzegorz Bielec: Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” Rzeszów oraz Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” przy Zespole Szkół w Malawie, a także klub „AcroGym” Rzeszów, którego trenerką jest Justyna Krzysik. W „Debiutach” – imprezie, w której można wystartować tylko jeden raz w życiu – złoty medal zdobyła Aleksandra Lubas („Sokół” Malawa), przed Antoniną Samuś („Sokół” Rzeszów). W zespołach: srebro wywalczyło trio Julia Alberska, Julia Regulska, Julia Żelaznowska („AcroGym” Rzeszów), a brąz duet Kinga Ożóg i Kamila Warchoł („Sokół” Rzeszów), które zdobyły po 2 brązowe medale indywidualnie oraz w duecie fitness. Milena Byjoś oraz Iza Madej („AcroGym” Rzeszów) zajęły III miejsce w debiutach.

Tytuły Mistrzów Polski Fitness 2020 w kategorii solo wywalczyli Weronika Pastuła i Maksymilian Stalec (TG „Sokół” Rzeszów). Wicemistrzynią Polski została Antonina Samuś (TG „Sokół” Rzeszów). Brązowy medal zdobyły Aleksandra Lubas (TG „Sokół” Malawa) i Emilia Kłeczek („AcroGym” Rzeszów).

Mistrzostwie Polski Weronika Pastuła i Maksymilian Stalec (TG „Sokół” Rzeszów) udowodnili również, że nie mają sobie równych w Europie, zdobywając tytuły Mistrzów Europy 2020 w kategorii solo girls until 11 years i solo boys until 17 years. Weronika i Maksymilian sięgnęli po jeszcze jeden – brązowy medal Mistrzostw Europy w kategorii duet 15+.

O podium otarły się również (sklasyfikowane na IV miejscu) inne zawodniczki z Rzeszowa: ubiegłoroczna „Over-All Fit Kids Champion”, mistrzyni świata, Europy i Polski – Julia Sycz, ubiegłoroczna mistrzyni świata i Europy Kinga Ożóg oraz ubiegłoroczna wicemistrzyni świata Amelia Traciak (wszystkie TG „Sokół” Rzeszów).