REKLAMA

Snow-park czeka na przymrozki

RZESZÓW. Minusowa temperatura to warunek konieczny do uruchomienia snow-parku. Obiekt powstały przy hali Podpromie formalnie jest już gotowy, ale to od wysokości temperatury będzie zależało, kiedy zostanie otwarty.

Snowpark2Przy hali widowiskowo-sportowej Podpromie w sąsiedztwie skate-parku powstał nowy sportowy obiekt – snow-park, który jest przeznaczony dla miłośników zimowych szaleństw.

– W snow-parku znajduje się osiem figur, część jest na skarpie, część na poziomie parkingu. Przeszkody podzielone są na dwa typy: dla amatorów i dla profesjonalnych snowboardzistów, więc w zależności od poziomu można przechodzić na coraz trudniejsze – mówi Marcin Deręgowski, radny PO, który wspiera rzeszowską młodzież będącą pomysłodawcą inwestycji.

W minionym tygodniu odbyły się próby naśnieżania, które przeszły pomyślne. Żeby jednak, snow-park został oficjalnie otworzony, konieczna jest temperatura powietrza na poziomie minus 3-4 st.C. – Mamy nadzieję, że jeśli pogoda pozwoli, to już na ferie zostanie otwarty – mówi Deręgowski. Jeśli śnieg nie spadnie, to zostanie uruchomiona lanca naśnieżająca.

Ze snow-parku będzie można korzystać do późnych godzin nocnych. Wszystko za sprawą licznego oświetlenia: halogenowego od strony skate-parku i hybrydowego (energia wiatrowa i słoneczna) od strony Wisłoka.

13-01-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

snow-park-czeka-na-przymrozki-en001