REKLAMA

Śniadanie z Panem Bogiem… przy świecach

RZESZÓW / PODKARPACIE. Rozpoczął się Adwent – w Kościele Katolickim to czas oczekiwania na Narodzenie Pańskie. Wyjątkowe przygotowanie do Świąt gwarantują poranne roraty, które u rzeszowskich Dominikanów rozpoczynają się o 6:30.

a

foto: dominikanie Rzeszów

Roraty to Msza Święta z niezwykłym klimatem. Kościelna ciemność rozświetlana jest jedynie przez świece, które wierni zapalają na rozpoczęcie Eucharystii. Mimo tak wczesnej pory, kościoły chętnie odwiedzają młodzież i studenci, którzy podkreślają wyjątkowy charakter każdej ze mszy.

– W zeszłym roku namówiła mnie koleżanka z kierunku. Spróbowałam i… naprawdę nie żałuję. Roraty mają w sobie to coś. A charyzmatyczni dominikanie potrafią przyciągnąć do siebie osoby młode – mówi nam Ewelina, studentka Politechniki Rzeszowskiej.

Mszę roratnią można upiększyć śpiewem. Podczas każdej Eucharystii wokal należy do scholi. Próby rozpoczynają się o godz. 6:00 w salce duszpasterskiej dominikanów. Jeżeli czujesz się na siłach i nie masz obaw przed wczesnym wstawaniem – dołącz!

Klasztor oo. Dominikanów mieści się przy ul. Dominikańskiej 15.

(az)

28-11-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

sniadanie-z-panem-bogiem-przy-swiecach