REKLAMA

SMS Resovia ma nowego sponsora. Z pomocą Ewy Leniart (FOTO)

RZESZÓW / PODKARPACIE. – Z wielką radością chciałbym poinformować, że doszło do podpisania umowy, na mocy której firmy PZU Życie S.A. oraz PZU stały się sponsorami głównymi Szkoły Mistrzostwa Sportowego Resovia – ogłosił w poniedziałek rano Maciej Bajorek, dyrektor Szkoły Mistrzostwa Sportowego Resovia.

189229751_1835971329892367_618721186176169948_n
Foto: Ewa Leniart / Facebook

Zgodnie z podpisaną umową, firma PZU jest od chwili jej podpisania sponsorem tytularnym zadań klubu CWKS Resovia: „SMS Resovia Elite – PZU wspiera talenty” oraz „PZU Resovia Winter Cup”.

Szkoła Mistrzostwa Sportowego Resovia istnieje od 2012 roku. Prowadzi ona działalność szkoleniową dla dzieci od 5. roku życia. W Szkole Mistrzostwa Sportowego Resovii naukę pobiera około 300 uczniów.

Jak mówił Artur Łuczyk, dyrektor Akademii Piłkarskiej Resovia Rzeszów, uczniowie i absolwenci debiutują w pierwszoligowej CWKS Resovii, a w tej chwili w kadrze rzeszowskiej drużyny jest 10 wychowanków SMS Resovia.

Mamy nadzieję, że podjęta współpraca z PZU jeszcze bardziej zacieśni nasze struktury i spowoduje, że będziemy się jeszcze lepiej rozwijali. W ramach projektów, które podejmujemy, będziemy kierowali się ku rozwojowi indywidualnemu naszych zawodników, zwiększaniu potencjału motorycznego i skautingowego, a także obozami sportowymi oraz turniejami piłkarskimi – zaznaczył Artur Łuczyk.

 

Na sercu głęboko leży nam kwestia rozwoju, także fizycznego, naszych młodych mieszkańców Rzeszowa oraz miejscowości, które do Rzeszowa przylegają. Dzięki Szkole Mistrzostwa Sportowego młodzi ludzie mogą rozwijać swoje pasje. Jest to ogromny sukces, że SMS Resovia od roku szkolengo 2012/2013 rokrocznie z pasją podchodzi do młodych ludzi – mówiła Ewa Leniart, kandydatka na urząd prezydenta Rzeszowa.

Bardzo się cieszę, że mogłam udzielić wsparcia i znaleźć podmiot, który zechce zaangażować się, także finansowo, w ten bardzo dobry projekt. Dzięki temu ci młodzi ludzie rzeczywiście będą mogli osiągać sukcesy – dodała wojewoda.

Być może za nami biega właśnie następca Roberta Lewandowskiego, Kuby Błaszczykowskiego, Ewy Pajor. Mam nadzieję, że to jest początek czegoś nowego, jeśli chodzi o wsparcie Szkoły Mistrzostwa Sportowego – podkreślał poseł PiS, Krzysztof Sobolewski.

 

Za wsparcie dziękował też prezes klubu CWKS Resovia Rzeszów S.A Adrian Rudawski, mówiąc o tym, że skład Resovii od lat był budowany w oparciu o młodzież kształcącą się w SMS. Dodał, że to przyczyniło się do awansu Resovii Rzeszów na zaplecze najwyższej klasy rozgrywkowej po aż 26 latach przerwy.

Dalej będziemy wspierać nasze grupy młodzieżowe, będziemy wspierać naszą szkołę i dziękuję za wsparcie, które otrzymaliśmy do tej pory – zakończył prezes Resovii.

 

 

Tekst: Kacper Ciuba

Źródło: Ewa Leniart / Facebook

24-05-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)