REKLAMA

Smog w Rzeszowie! Niebezpieczne stężenie pyłu PM10!

RZESZÓW / PODKARPACKIE. Krajowa prognoza zanieczyszczenia Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska wskazuje na możliwość pogorszenia się jakości powietrza. Stężenia dobowego pyłu PM10 mogą przekroczyć 100 ug/m3.

external-content.duckduckgo.com

Foto: pixabay.com

Krajowa prognoza GIOŚ wskazuje, że 20 marca do godziny 24:00 w województwie podkarpackim stężenia dobowe pyłu PM10 mogą przekroczyć 100 ug/m3. Dopuszczlny dobowy poziom pyłu PM10 wynosi natomiast 50 ug/m3. Do przekroczenia norm może dojść na terenach powiatów: rzeszowskiego, jasielskiego, strzyżowskiego, dębickiego, krośnieńskiego, ropczycko-sędziszowskiego, a także na terenie Rzeszowa.

Gorszą jakość powietrza szczególnie odczują mieszkańcy cierpiący na choroby górnych dróg oddechowych i układu krążenia, dzieci, kobiety w ciąży i osoby starsze. Podobne objawy mogą wystąpić również u osób zdrowych. W okresach wysokich stężeń pyłu zawieszonego w powietrzu zwiększa się ryzyko infekcji dróg oddechowych.

W trakcie występowania wysokich stężeń pyłu PM10 należy unikać wysiłku fizycznego na zewnątrz i nie wietrzyć pomieszczeń, w których się przebywa.

Źródło: rzeszow.uw.gov.pl

20-03-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

smog-w-rzeszowie-niebezpieczne-stezenie-pylu-pm10-1073-00r2kc