REKLAMA

Smog nad Rzeszowem. Tak zanieczyszczonego powietrza jeszcze nie było

RZESZÓW / PODKARPACIE. Temperatura powietrza sięga nawet -20 stopni. Rzeszowianie coraz więcej palą w piecach, przez co powietrze jest jeszcze bardziej zanieczyszczone. Prognozy jakości powietrza na 9 stycznia są fatalne.

l

Mapy jakości powietrza opublikowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska całe pokryte są kolorem czerwonym. Oznacza to, że stan powietrza jest bardzo zły.

Ma to związek z bardzo niskimi temperaturami. Po pierwsze – zwiększona intensywność palenia w piecach wiąże się ze sporą emisją spalin do środowiska. Po drugie, mróz blokuje ruch powietrza. Brak odpowiedniej cyrkulacji również przyczynia się do większej ilości smogu.

Najgorzej zapowiada się poniedziałek (9 stycznia). Mapa jakości powietrza cała pokryta jest na czerwono. Osoby starsze, dzieci oraz ci, którzy zmagają się z chorobami serca i układu oddechowego, bezwzględnie powinni unikać wychodzenia domu.

(az)

08-01-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

smog-nad-rzeszowem-tak-zanieczyszczonego-powietrza-jeszcze-nie-bylo