REKLAMA

Śmiertelny wypadek kolejowy pod Łańcutem. Jest śledztwo prokuratury

ŁAŃCUT, GŁUCHÓW / PODKARPACIE. Łańcucka prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie śmiertelnego wypadku, który miał miejsce 15 w Głuchowie pod Łańcutem. Na tory pod nadjeżdżający pociąg wtargnął 72-latek, zmarł na miejscu.

gleise-5187260_960_720

Foto: pixabay.com

Prokuratura Rejonowa w Łańcucie prowadzi śledztwo dotyczące zdarzenia w ruchu kolejowym, do którego doszło w dniu 15 maja 2020 roku w miejscowości Głuchów, w wyniku którego śmierć poniósł 72–letni mieszkaniec Łańcuta.

W dniu 15 maja 2020 roku około godziny 11:20 na wysokości przystanku kolejowego w Głuchowie doszło do potrącenia mężczyzny, który wtargnął pod nadjeżdżający pociąg PKP Intercity relacji Przemyśl–Szczecin. Maszynista zauważył mężczyznę i rozpoczął hamowanie awaryjne, jednakże nie zdołał zatrzymać składu pociągu. Pokrzywdzony w następstwie doznanych obrażeń ciała poniósł śmierć.

Badanie urządzeniem kontrolno–pomiarowym przeprowadzone wobec kierującego pociągiem nie wykazało zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu.

Prokurator przeprowadził oględziny miejsca wypadku celem zabezpieczenia śladów i dowodów koniecznych do rekonstrukcji zdarzenia. Podjęto również czynności dotyczące zabezpieczenia zapisu monitoringu z kabiny maszynisty pociągu PKP Intercity.

W toku śledztwa szczegółowo wyjaśniane będą okoliczności tragicznego zdarzenia.

Źródło: Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie

24-05-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

smiertelny-wypadek-kolejowy-pod-lancutem-jest-sledztwo-prokuratury-1241-00r2kc