REKLAMA

Śmiertelne potrącenie na ul. Krakowskiej – nowe fakty

3 grudnia na ulicy Krakowskiej w Rzeszowie doszło do potrącenia 27-letniego pieszego. Mężczyzna wskutek odniesionych obrażeń zmarł na miejscu. Kierujący pojazdem, który brał udział w tym zdarzeniu, nie przyznaje się do winy.

Przechwytywanie_44_1

Foto: Google Street View

Prokuratura Rejonowa prowadzi śledztwo dotyczące zdarzenia, które miało miejsce w dniu 3 grudnia 2018 r. w Rzeszowie na ul. Krakowskiej. Doszło tam do śmiertelnego potrącenia 27-letniego mężczyzny. Wobec kierującego samochodem osobowym Jacka H. w dniu 5 grudnia 2018 r. wydano postanowienie o przedstawieniu mu zarzutu nieumyślnego spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym.

W dniu 19 grudnia 2018 r. ogłoszono mu zarzut i przesłuchano na okoliczność jego treści. Podejrzany nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu przestępstwa i odmówił składania wyjaśnień. Za zarzucane przestępstwo sprawcy grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat. W związku ze zdarzeniem postanowieniem prokuratora z dnia 6 grudnia 2018 roku zatrzymano kierowcy prawo jazdy.

Aktualnie w śledztwie wykonywane są dalsze czynności procesowe, mające na celu dokładne wyjaśnienie okoliczności zdarzenia.

Źródło: rzeszow.po.gov.pl

20-12-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

smiertelne-potracenie-na-ul-krakowskiej-nowe-fakty-3344-00r2kc