REKLAMA

Śmierć strażaków. Jak doszło do tragicznego wypadku? USTALENIA PROKURATURY (VIDEO, ZDJĘCIA)

POLSKA. Coraz więcej wiadomo o okolicznościach śmiertelnego wypadku z Czernikowa, w którym zginęli strażacy OSP, jadący do pożaru zamieszkałego domu. Wóz strażacki zderzył się z ciężarówką przewożącą alkohol. Nie udało się uratować 29-letniej druhny oraz 62-letniego druha, kierowcy. Publikujemy VIDEO z akcji usuwania tira z drogi. Widać na nim skalę zniszczeń po zderzeniu z wozem strażackim.

Przypomnijmy, że do tragicznego wypadku doszło 2 grudnia około godz. 4:40. Dyżurny toruńskiej komendy Policji otrzymał informację o zdarzeniu do jakiego doszło na drodze krajowej nr 10 w Czernikowie.

Podinsp. Wioletta Dąbrowska. Foto: KMP Toruń.

Z informacji, które udało się zgromadzić policjantom wynika, że na skrzyżowaniu DK 10 z ul. Słowackiego doszło do zderzenia się pojazdu specjalnego Ochotniczej Straży Pożarnej z Czernikowa, który jechał do zdarzenia ogniowego z pojazdem ciężarowym marki MAN jadącym w kierunku Warszawy. Na miejscu zginął 62-letni kierowca OSP oraz jego 29-letnia koleżanka. Troje pozostałych strażaków trafiło do szpitali w Toruniu i Lipnie. 62-letni kierowca tir-a był trzeźwy – przekazywała niedługo po zdarzeniu podinsp. Wioletta Dąbrowska, rzecznik prasowy KMP w Toruniu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Tragiczny wypadek i śmierć strażaków. Policja publikuje NOWE INFORMACJE I ZDJĘCIA


foto: Pomoc Drogowa Truck & Bus J&J Hejnowicz

Na miejscu pracowali prokurator, policjanci kryminalni i Wydziału Ruchu Drogowego toruńskiej komendy oraz z Komisariat Policji w Dobrzejewicach, którzy zbierali ślady i dowody w tej sprawie.

Wiadomo, że wóz strażacki OSP Czernikowo jechał alarmowo do pożaru sadzy w kominie w miejscowości Liciszewy. Tir przewoził alkohol.

Śledztwo prowadzi Prokuratura Rejonowa w Lipnie. Co do tej pory udało się ustalić?

POLSKA. Koszmarny wypadek. Nie żyje dwóch strażaków OSP. Jechali do pożaru (ZDJĘCIA)

Zebrany materiał dowodowy wskazuje, że w momencie zdarzenia, na skrzyżowaniu funkcjonowały pomarańczowe światła pulsacyjne.

Na ten moment, nie możemy wskazać przyczyny wypadku. Zbierany jest materiał dowodowy. Wkrótce odbędą się szczegółowe oględziny pojazdów, które brały udział w zdarzeniu. Będą one przeprowadzone przez biegłego z zakresu ruchu drogowego – mówi nam Alicja Cichosz, prokurator rejonowy w Lipnie.

Zabezpieczyliśmy tachograf z samochodu ciężarowego. Zabezpieczamy również zapisy monitoringu obejmującego teren, gdzie doszło do wypadku. Policjanci ustalają świadków – dodaje Alicja Cichosz.


foto: Pomoc Drogowa Truck & Bus J&J Hejnowicz

Policja z Toruniu zwraca się o pomoc do wszystkich osób, które w jakikolwiek sposób mogą pomóc ustalić szczegółowe okoliczności wypadku.

Policjanci proszą wszystkie osoby, które były świadkami tego zdarzenia lub mogą pomóc w tej sprawie o zgłaszanie się do Wydziału Dochodzeniowo- Śledczego Komendy Miejskiej Policji w Toruniu, ul. Grudziądzka 17, tel 47 754 26 07, 47 754 26 38 lub 112 – czytamy w komunikacie.

Podczas akcji niesienia pomocy potrzebującym zmarła 29-letnia ochotniczka. Pielęgniarka, ratownik medyczny i absolwentka Powiślańskiej Szkoły Wyższej. Życie stracił również 62-letni druh, który pracował w Urzędzie Gminy w Czernikowie jako konserwator.

W ostatnich dniach odbyły się pogrzeby zmarłych. 6 grudnia pożegnano Ewelinę, wczoraj druha Jana.

Cześć Ich Pamięci!


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112.

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

09-12-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)