REKLAMA

Śmierć Polaka w Londynie. Zabił 13-latek? NOWE INFORMACJE

PODKARPACIE / LONDYN. Nie milkną echa szokującej zbrodni, do jakiej doszło kilka dni temu na Tavistock Road w Yiewsley na przedmieściach Londynu. Po ciosach nożem zginął tam 46-letni Dariusz. pochodzący z Podkarpacia, a od wielu lat mieszkający na Wyspach. Po tym jak w sprawie zatrzymano 13-letniego chłopca podejrzewanego o udział w sprawie, londyńska policja zatrzymała kolejną osobę, to 27-letni mężczyzna. Głos w sprawie zabójstwa zabrał premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson.

O sprawie informowaliśmy tutaj:

Zabito Polaka w Londynie. Zatrzymano 13-latka! Ofiara pochodziła z Podkarpacia

Przypomnijmy, że do zbrodni doszło kilka dni temu na Tavistock Road w Yiewsley na przedmieściach Londynu.

Pochodzący z jednej z miejscowości gminy Nowa Dęba, 46-letni Dariusz został zaatakowany nożem.

O godzinie 00:12 policja dostała zawiadomienie o mężczyźnie ranionym nożem. Przybyłe na miejsce służby podjęły próbę reanimacji, która trwała ponad pół godziny, jednak nie udało się uratować życia mężczyzny.

Polak został uznany za pierwszą ofiarę morderstwa w 2022 roku w Londynie.


zdjęcie poglądowe

Przeprowadzona sekcja zwłok potwierdziła, że przyczyną śmierci były rany kłute pachwiny i klatki piersiowej.

Prawdopodobną przyczyną napaści była sprzeczka słowna pomiędzy grupą mężczyzn. W następstwie 46-latek został zaatakowany. Sprawcy zbiegli z miejsca zdarzenia, rozbiegli się w różnych kierunkach, jednak policji udało ustalić się ich personalia.

Uważamy, że Dariusz został zaatakowany przez grupę mężczyzn na Tavistock Road po sporze słownym. Grupa następnie uciekła w różnych kierunkach. (…) Rodzina Dariusza jest zrozpaczona i robimy wszystko, co w naszej mocy, aby ich w tym czasie wesprzeć. Potrzebujemy teraz pomocy obywateli, aby znaleźć osoby odpowiedzialne. Wzywam miejscowych do przejrzenia kamer samochodowych; być może uchwyciły coś, co może być dla nas ważne – mówił nadinspektor Wayne Jolley z Wydziału Przestępczości Met, który prowadzi śledztwo ws. zabójstwa. Cytat podał serwis O2.pl powołując się na standard.co.uk.

Aresztowany został 13- latek, który najprawdopodobniej zadał śmiertelny cios. Chłopiec usłyszał zarzut zabójstwa. Został zwolniony za kaucją, jednak ma się stawić na rozprawie, która odbędzie się początkiem lutego. Kilka dni po zabójstwie aresztowano drugą osobę, która miała być zamieszana w tragiczne zajście. Jest nim 27-latek.

Do zdarzenia doszło na ruchliwej ulicy, dlatego londyńska policja apeluje do mieszkańców, którzy byli w tamtym momencie lub chwilę wcześniej w okolicy o udostępnienie nagrań z samochodu lub przekazanie istotnych informacji.

Kilka dni przed morderstwem Polaka, dokładnie 30 grudnia, doszło do zabójstwa 16-letniego Elvisa, również przy użyciu noża. W sprawie aresztowano inną osobę w tym samym wieku. Do obu tragicznych zdarzeń odniósł się premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson.

Jest mi niezmiernie przykro w związku ze śmiertelnymi zdarzeniami, do których doszło w Yiewsley i West Drayton w ostatnich dniach. Zginęli Elvis i Dariusz. Moje myśli i modlitwy w tych ciężkich chwilach chciałbym skierować do rodzin i przyjaciół zmarłych. Rozmawiałem z szefem BCU Obszaru Zachodniego, CSI Wilsonem, na bieżąco otrzymuję informacje o postępach w obu śledztwach – powiedział Boris Johnson.

W 2021 r. w Londynie doszło do 122 zabójstw, w większości przy użyciu noża.


grafika poglądowa

źródło: O2.pl, standard.co.uk, Sky News

foto: grafika poglądowa, zdjęcie ofiary: Met Police

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Dachowanie osobówki. Interweniowało LPR (FOTO)


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

10-01-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)