REKLAMA

Ślubowanie nowych funkcjonariuszy podkarpackiej policji (ZDJĘCIA)

W poniedziałek, w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, 8 nowo przyjętych policjantów złożyło ślubowanie. Słowa roty ślubowania wypowiedzieli w obecności kierownictwa podkarpackiej Policji, wojewody i swoich najbliższych. Teraz przed nimi kilkumiesięczny kurs podstawowy, po którym wrócą do swoich macierzystych jednostek i tam rozpoczną służbę.

jedynka_1

Foto: KWP w Rzeszowie

W auli Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie odbyła się uroczysta zbiórka, podczas której, 8 nowo przyjętych funkcjonariuszy złożyło ślubowanie.

Inspektor Henryk Moskwa Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie skierował do młodych policjantów słowa: “Wybraliście trudny i niebezpieczny zawód. To służba odpowiedzialna i wymagająca poświecenia, ale przynosząca dużo satysfakcji. Na Waszych barkach spoczywa obowiązek obrony najwyższych wartości, jakimi są życie, zdrowie i bezpieczeństwo wszystkich obywateli.” Podkreślił również, że słowa ślubowania zobowiązują, “musicie wiedzieć, że podjęta przez Was decyzja o wstąpieniu w szeregi Policji oznacza gotowość do niesienia pomocy w każdej sytuacji, nawet z narażeniem własnego życia i zdrowia.”

Po wypowiedzeniu roty ślubowania, funkcjonariusze z rąk insp. Moskwy odebrali legitymacje służbowe. Gratulacje i życzenia przekazała im również Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart, która podkreśliła, że rozpoczynają służbę w wyjątkowym czasie, w roku, w którym obchodzimy 100-lecie Odzyskania Niepodległości. Na koniec, tekst modlitwy odczytał duszpasterz podkarpackich policjantów ks. Marek Buchman.

W tej wyjątkowej uroczystości funkcjonariuszom towarzyszyli ich bliscy, ale również ich przełożeni – komendanci miejscy i powiatowi.

Już za kilka dni, nowo przyjęci wyjadą do Szkoły Policji w Katowicach, gdzie rozpoczną kurs podstawowy. Po adaptacji zawodowej rozpoczną służbę w swoich jednostkach: w Oddziale Prewencji Policji w  Rzeszowie, komendach miejskich w Rzeszowie i Tarnobrzegu oraz komendach powiatowych w Dębicy, Lubaczowie i Mielcu.  

To kolejny w tym roku nabór do służby. Od początku roku szeregi podkarpackiej Policji zasiliło 98 funkcjonariuszy. Na ten rok zaplanowano kolejne przyjęcia – we wrześniu, listopadzie i grudniu.

Źródło: KWP w Rzeszowie


27-08-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

slubowanie-nowych-funkcjonariuszy-podkarpackiej-policji-zdjecia-3553