REKLAMA

Słowem, nie przemocą. Tydzień mediacji w Rzeszowie

RZESZÓW / PODKARPACIE. „Masz prawo do MEDIACJI” – pod takim hasłem odbędzie się w tym roku „Tydzień Mediacji” w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej. W dniach od 17 do 20 października 2016 r. wydłużone zostaną godziny pracy Klinika Prawa oraz Centrum Mediacji i Arbitrażu.

Dodatkowo uczelnia zaprasza do udziału w Seminarium Naukowym pt. „Prawo do mediacji prawem człowieka”. Tydzień Mediacji w WSPiA zorganizowany jest w związku z Międzynarodowym Dniem Mediacji, który obchodzony jest na świecie w każdy trzeci czwartek października.

Tydzień Mediacji w WSPiA pod hasłem „Masz prawo do MEDIACJI” rozpocznie się w poniedziałek 17 października 2016 r. Od 17 do 20 października 2016 mieszkańcy regionu będą mogli korzystać z bezpłatnych porad prawnych udzielanych przez studentów WSPiA działających w uczelnianej „Klinice Prawa”. Dyżury prowadzone będą codziennie do czwartku 20 października 2016 r. w godzinach od 10:00 do 18:00. W tym czasie każda zainteresowana osoba będzie mogła skorzystać z fachowej pomocy prawnej świadczonej przez studentów kierunku „prawo” w WSPiA.

Do „Kiniki Prawa” w WSPiA można zgłosić się m.in. z prośbą o pomoc w przygotowaniu opinii prawnych w indywidualnych sprawach z zakresu prawa administracyjnego, podatkowego, cywilnego i karnego oraz mediacji i arbitrażu.

Dodatkowo w ramach inauguracji Tygodnia Mediacji odbędzie się seminarium naukowe pt. „Prawo do mediacji prawem człowieka”. Seminarium odbędzie się w poniedziałek 17 października 2016 r. w sali 23 A (bud. A). Dyskusję o godzinie 11:00 rozpocznie wykład prof. Czesława Kłaka, karnisty z WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej na temat „Mediacja w świetle prawa międzynarodowego”.

Udział w seminarium jest bezpłatny. Do dyskusji organizatorzy zapraszają wszystkie osoby zainteresowane tematyką związaną z mediacjami i polubownym rozwiązywaniem sporów.

17-10-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

slowem-nie-przemoca-tydzien-mediacji-w-rzeszowie