REKLAMA

Słobodzian i Wróbel na drugiej pozycji w klasyfikacji ERC2 w 26. Rajdzie Rzeszowskim (ZDJĘCIA)

RZESZÓW / PODKARPACIE. W piątek zakończył się pierwszy etap polskiej eliminacji Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Europy. Po przejechaniu czterech odcinków specjalnych na wymagających drogach wokół Rzeszowa i końcowym w centrum miasta, załoga Subaru Poland Rally Team startująca Subaru Imprezą WRX STI zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji ERC2.

Reprezentanci Subaru zaprezentowali bardzo równą i rozważną, a przy tym skuteczną jazdę. Piątkowe odcinki specjalne okazały się bardzo wymagające, a temperatura przekraczająca w ciągu dnia 30 st.C dodatkowo nie pozwalała nawet na chwilę wytchnienia. Mimo iż Słobodzian i Wróbel po raz pierwszy startowali w eliminacji Mistrzostw Europy, wygrali trzy z pięciu odcinków specjalnych i tracą do lidera jednie 4,5 sekundy.

2

Marcin Słobodzian: – Pierwszy dzień Rajdu Rzeszowskiego był bardzo trudny, co widać m.in. po ilości załóg, które odpadły z rywalizacji i miały jakieś przygody na trasie. Odcinki specjalne były bardzo szybkie, z dużą ilością cieć i nie brakowało miejsc gdzie można było popełnić błąd. Nam jechało się bardzo dobrze. Jedynie podczas drugiej pętli pojawił się mały problem techniczny, ale mechanicy usunęli go podczas najbliższego serwisu i ostatni odcinek miejski pojechaliśmy już w pełni sprawnym autem. Udało się nam w Rzeszowie zrobić dość dobry czas. Nie możemy się już doczekać jutra i kontynuacji rajdu. W sobotę spróbujemy pojechać bardziej pewnie i trochę przyspieszyć. Trzymajcie za nas kciuki aż do mety.

Podczas II etapu załogi przejadą sześć kolejnych odcinków specjalnych. 26. Rajd Rzeszowski – eliminacja Rajdowych Samochodowych Mistrzostw zakończy się w sobotę, 5 sierpnia na rzeszowskim rynku o godz. 18.00.

1

Fot. Marcin Kaliszka
materiały nadesłane

05-08-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)