REKLAMA

Śliniak, czyli niezbędny element wyprawki dla dziecka

Śliniak to bez wątpienia jeden z niezbędnych elementów wyprawki niemowlaka. Pomaga on zabezpieczyć ubranie dziecka przed zaślinieniem i plamami powstałymi w czasie nauki jedzenia pokarmów stałych, ale wbrew pozorom, to tylko przykładowe z jego funkcji. Przekonaj się, do czego jeszcze służy ten niepozorny kawałek materiału. 

Śliniak dla dziecka – przed czym może chronić?

Nieprzemakalny śliniak dla niemowląt chroni ubranka dziecka przed zachlapaniem i pobrudzeniem. Dzięki niemu nie musisz przebierać swojego szkraba zaraz po jedzeniu. Do czego jeszcze służy? Śliniaki dla niemowląt świetnie ochraniają delikatną skórę bobasów przed wilgocią, farbami oraz innymi czynnikami, które mogą wywołać podrażnienia podczas zabawy. Jest idealny na pierwsze próby samodzielnego jedzenia i picia, kiedy to najprawdopodobniej większość posiłku i napoju zamiast do ust malucha, trafi wprost na jego krzesełko, rączki, policzki czy podłogę. Podczas kiedy dziecko próbuje samodzielnie jeść, ty możesz tylko obserwować. Później tylko wypierzesz śliniak i gotowe!
Obecnie można kupić modele wykonane z różnych materiałów oraz o wymyślnych kształtach, np. z rękawkami lub z kieszonką. Duży wybór produktów z kategorii śliniaki i fartuszki znajdziesz na stronie https://www.empik.com/dziecko/karmienie/sliniaki-i-fartuszki.

Tradycyjne śliniaki dla niemowląt – klasyka gatunku

Chustka tradycyjnie wiązana pod brodą stanowi skuteczne zabezpieczenie dla bluzki niemowlęcia przed zaślinieniem. Szczególnie przydatna jest w okresie ząbkowania, kiedy maluch wkłada wszystko do buzi i ślini się bardziej niż zwykle. Wielokrotne przebieranie niemowlaka w ciągu dnia może być uciążliwe i czasochłonne, ale kilka lub kilkanaście śliniaków łatwo rozwiąże ten problem. Śliniaki dla niemowląt są idealne także wtedy, gdy maluszek sporo ulewa. Co więcej, śliniaki zabezpieczają nie tylko przed zabrudzeniem ubrania, ale także przed pojawieniem się na szyi bolesnych odparzeń od wilgoci.

Pierwszy śliniak dla dziecka – jaki wybrać?

Gdy wybierasz pierwszy śliniaczek dla swojej pociechy, zwróć uwagę na to, aby był on wykonany z chłonnej tkaniny z certyfikatem Oeko-Tex Standard 100 – czyli bezpiecznej dla dziecka i wolnej od szkodliwych substancji. Popularny materiał na śliniak dla dziecka to np. mikropolar, neopren, poliester, bawełna lub przyjemny w dotyku bambus. Idealnie będzie, gdy uda ci się znaleźć model zapinany na ramieniu na rzepy lub napy, aby wygodnie dało się go zmienić maluszkowi.

Śliniak z kieszonką – na czas nauki jedzenia

Samodzielność to ważna sprawa, dlatego warto już od pierwszych miesięcy pozwalać na nią dziecku. Jeśli nie chcesz, żeby po każdym samodzielnie zjedzonym przez niemowlaka posiłku kuchnia wyglądała jak po wybuchu bomby, zaopatrz bobasa w długi i szeroki śliniak z kieszonką. Wszystkie większe kawałki jedzenia z dużą dozą prawdopodobieństwa trafią właśnie do takiego „zbiornika”, dzięki czemu nie wylądują na podłodze.

Śliniak z rękawkami dla przedszkolaka

Kilkuletnie dzieci zwykle z entuzjazmem tworzą różnego rodzaju dzieła plastyczne. Często używają do tego farb, flamastrów, kleju, kredy i innych artykułów skutecznie brudzących ubranie. Wtedy rozwiązaniem jest śliniak z rękawami, który zabezpieczy odzież i skórę malucha przed pobrudzeniem oraz przed nadwrażliwością na któryś ze składników farb czy klejów. Takie fartuszki często są jednym z elementów wyprawki do przedszkola.
Śliniaki od dawna służyły do osłaniania dziecięcej odzieży. Po brodzie niemowlaka spływa mnóstwo śliny, a podczas karmienia, część zupki może nie trafić do buzi. Zainwestuj więc w kolorowe i wzorzyste śliniaki dla dzieci odpowiednie na każdy etap rozwoju swojej pociechy i ogranicz tym samym bałagan w swoim domu.

image001_7

materiały nadesłane
artykuł sponsorowany

21-12-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook