REKLAMA

Śledztwo ws. potrącenia na ul. Krakowskiej. Kiedy pojawi się tam sygnalizacja?

Prokuratura Rejonowa prowadzi dla miasta Rzeszów śledztwo w sprawie wypadku drogowego z dnia 3 grudnia 2018 r. w Rzeszowie na ul. Krakowskiej, w trakcie którego śmierć na miejscu poniósł pieszy.

Przechwytywanie_44

Foto: Google Street View

Czynności wykonane na miejscu zdarzenia wykazały, iż w godzinach porannych 27-letni mieszkaniec Rzeszowa przechodził przez przejście dla pieszych w okolicy Galerii Handlowej Nowy Świat w kierunku osiedla Krakowska Południe i gdy znajdował się już na wewnętrznym, lewym pasie ruchu został potrącony przez poruszający się tym pasem samochód osobowy markiki Volvo kierowany przez 57-letniego mężczyznę. Kierujący pojazdem w chwili zdarzenia był trzeźwy.

W dniu 4 grudnia 2018 r. wykonano sekcję zwłok pieszego, która wykazała, iż doznał on obrażeń wielonarządowych na skutek potrącenia przez pojazd.

W sprawie tej będą wykonywane dalsze czynności zmierzające do wyjaśnienia wszelkich okoliczności wypadku, w tym w szczególności ustalenia, który z jego uczestników swoim zachowaniem doprowadził do jego zaistnienia.

Do chwili obecnej kierującemu pojazdem nie przedstawiono zarzutu.

Osoby, które mieszkają w pobliżu oraz klienci galerii znajdującej się tuż obok miejsca tragedii byli wstrząśnięci wypadkiem. – To nie pierwszy tak tragiczny w skutkach wypadek na tym przejściu. Kierowcy nie zwracają tam uwagi na ograniczenie prędkości. Sygnalizacja z pewnością podniosłaby poziom bezpieczeństwa –  komentują.

Źródło: rzeszow.po.gov.pl

08-12-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

sledztwo-ws-potracenia-na-ul-krakowskiej-kiedy-pojawi-sie-tam-sygnalizacja-2167-kc2