REKLAMA

“Skywayrun”, czyli nocny bieg po… płycie lotniska w Jasionce. Zapisy trwają!

RZESZÓW / JASIONKA. Biegacze nie znają ograniczeń. Na noc z 18 na 19 kwietnia został zaplanowany pierwszy ogólnopolski cykl biegów po pasach startowych “Skywayrun. Będzie odlot”. Na zwycięzców czekają nagrody.

W biegu na 5 km weźmie udział 900 osób.

W ten sam dzień odbędzie się również bieg po przeciwnej stronie świata – na lotnisku JFK w Nowym Jorku. To jedno z największych lotnisk na świecie obsługuje rocznie około 50 mln pasażerów. Pierwsi biegacze pokonywali tam mile już w latach 70′ ubiegłego stulecia. Bieg JFK Runway Run odbywa się nieprzerwanie od 1972 roku– informują na fb organizatorzy.

Skąd nietypowy pomysł na bieg?

W ostatnich latach bieganie zrobiło się bardzo popularne. Najwięcej organizowanych biegów, to biegi uliczne, które choć cieszą się dużym powodzeniem wśród biegaczy, wszystkie są do siebie bardzo podobne. Sami biegacze określają je często, jako oklepane bądź nudne. Zaczynają wymagać od organizatorów niebanalnych pomysłów, jak np. bieganie po pasie startowym – czyli jednym z najbardziej niedostępnych miejsc w przestrzeni publicznej – wyjaśnia Skywayrun.

Uczestnicy mogą wybrać pomiędzy dwoma wariantami pakietu startowego: Standard i Premium.

W pakiecie Standard zawodnicy otrzymają m.in.: koszulkę techniczną, numer startowy i pamiątkowy medal na mecie.

W pakiecie Premium numer startowy i pamiątkowy medal będą dodatkowo obramowane, a po biegu uczestnik otrzyma listownie tabliczkę z osiągniętym czasem do umieszczenia na ramce. Taka spersonalizowana ramka to świetna pamiątka z niezwykłego wydarzenia, jakim będzie Skywayrun.

Inicjatywa jest wspierana przez podrzeszowskie lotnisko.

My odpowiadamy za bezpieczeństwo uczestników. Podobne wydarzenia były już organizowane na płycie lotniska, także mamy w tym temacie doświadczenie – mówi Łukasz Sikora, Kerownik Zespołu Marketingu i Rozwoju Połączeń w Porcie Lotniczym Rzeszów-Jasionka. – Bieg odbędzie się nocą, ponieważ tylko taka pora wchodziła w grę. Ruch nocą na lotnisku jest niewielki, więc impreza w żaden sposób nie będzie kolidowała z funkcjonowaniem lotniska – dodaje.

Wkrótce zostaną zorganizowane kolejne biegi. Organizator zapowiada edycję wojskową.

Nagrody poznamy niebawem.

Ewelina Nawrot

Sports background. Runner feet running on road closeup on shoe.

 fot. materiał nadesłany

04-03-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

skywayrun-czyli-nocny-bieg-po-plycie-lotniska-w-jasionce-zapisy-trwaja