REKLAMA

Skradzione pojazdy warte ponad 220 tys. zatrzymane jednego dnia (FOTO)

PODKARPACIE. Funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej, w ciągu jednego dnia, uniemożliwili przerzut na Ukrainę trzech skradzionych w Europie samochodów.

13 czerwca na przejściu granicznym w Korczowej zanotowano dwa zdarzenia. W pierwszym, funkcjonariusze zakwestionowali autentyczność znaków identyfikacyjnych samochodu marki Audi Q7 kierowanego przez 40-letnią obywatelkę Ukrainy. W wyniku szczegółowych sprawdzeń pojazdu wartego ok. 155 tys. złotych, a także dzięki wsparciu funkcjonariusza austriackiej policji oddelegowanego w ramach misji Frontex, ustalono rzeczywisty numer VIN pojazdu. W trakcie sprawdzeń w międzynarodowych bazach funkcjonariusze potwierdzili, że samochód jest w zainteresowaniu słowackich służb w związku ze zgłoszona kradzieżą.

Kilka godzin później, również na wyjazd z Polski zgłosił się do odprawy 48 letni obywatel Ukrainy – kierowca audi A8. Tutaj także stwierdzono nieprawidłowości w znakach identyfikacyjnych, w tym potwierdzono, że element konstrukcji pojazdu na którym naniesiony jest nr VIN został przeniesiony z innego pojazdu. W związku z uzasadnionym podejrzeniem, że audi warte ok 30 tys. złotych pochodzi z przestępstwa, pojazd został zatrzymany.

Z kolei na przejściu granicznym w Medyce, straż graniczna zatrzymała samochód marki Daf wart ok 40 tys. złotych. W trakcie kontroli okazało się, że pojazd kierowany przez  25-letniego Ukraińca został skradziony w Belgii i jest poszukiwany m.in. przez Interpol.

We wszystkich przypadkach kierowcy oraz zatrzymane pojazdy zostały przekazane policji.

14-140331

źródło: BiOSG

14-06-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.