REKLAMA

„Skorzystał” z czasu pracy szefa. Zatrzymano kierowcę ciężarówki

PODKARPACIE. Chciał uniknąć zapisów przekroczenia norm czasu pracy na swojej karcie, więc zalogował w tachografie kartę należącą do szefa. 18 kilometrów jazdy trafiło na konto pracodawcy. Kierowcę rumuńskiej ciężarówki zatrzymał do rutynowej kontroli patrol podkarpackiej Inspekcji Transportu Drogowego.

Jawornik_kontrola_karta_28.06.2021

W poniedziałek (28 czerwca) na krajowej „dziewiętnastce” w Jaworniku koło Strzyżowa inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymali do kontroli rumuńską ciężarówkę. Jak się okazało kierowca zestawu, pomimo kończącego mu się czasu pracy, chciał za wszelką cenę dojechać do Rzeszowa.

Aby ukryć przekroczenia dozwolonych norm czasu pracy, zalogował w tachografie cyfrowym kartę należącą do jego szefa. Kierowca przejechał w ten sposób 18 kilometrów.

Inspektorzy ukarali kierowcę mandatem i zatrzymali kartę jego szefa, która była włożona do tachografu. Zostanie odesłana do instytucji zajmującej się wydawaniem kart kierowców w Rumunii.

Za stwierdzone nieprawidłowości konsekwencje finansowe grożą również pracodawcy. Wobec niego zostanie wszczęte postępowanie administracyjne.

 

Źródło, foto: Inspekcja Transportu Drogowego

 

02-07-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)