REKLAMA

SKANDAL w trakcie meczu! Polscy piłkarze obrzuceni butelkami

ALBANIA. Polscy piłkarze grający mecz z Albanią zostali obrzuceni butelkami. Kibice zebrani na trybunach nie wytrzymali emocji związanych z golem Karola Świderskiego. Sędzia Clement Turpin od razu wysłał piłkarzy obu stron do szatni. Pod uwagę brano nawet opcję przyznania Polakom walkowera.

Skandaliczna sytuacja miała miejsce na stadionie w Tiranie. Polacy rozgrywali mecz z Albańczykami, którzy najwyraźniej źle znoszą porażki. Po golu strzelonym przez Karola Świderskiego, polscy zawodnicy zostali obrzucani butelkami. Gol dał Polakom przewagę 1:0. Konieczne było wysłać obie drużyny do szatni, aby wstrzymać zamieszanie.

W stronę Polaków latały butelki, jak i inne przedmioty, które kibice akurat mieli w rękach. Albańscy kibice zebrani za bramką Berishy nie przebierali w środkach. Ich skandaliczne zachowanie miało już miejsce wcześniej, gdy Piotr Zieliński wykonywał rzut rożny. Z powodu powtarzającego się zamieszania, sędzia podjął decyzję o wysłaniu obu drużyn do szatni. Przerwa w meczu trwała około 15 minut.

Jak opisują dziennikarze sportowi, sytuacja w trakcie meczu od początku była napięta.

– Kiedy spiker poprosił o spokój i zapowiedział Mazurka Dąbrowskiego, na stadionie wcale nie zrobiło się spokojnie. Wręcz przeciwnie. Albańscy kibice, a szczególnie ci siedzący za obiema bramkami, zaczęli od razu buczeć i gwizdać. Przede wszystkim gwizdać. Przez dłuższą chwilę. Dokładnie aż przez trzy zwrotki Mazurka Dąbrowskiego, które zostały puszczone na Air Albania Stadium – powiedział Bartłomiej Kubiak, dziennikarz obecny na stadionie.

– Słuchajcie kibice, prowadzimy 1:0. Nie dajcie się sprowokować kibicom z Albanii. Pomóżcie nam. Nie dajcie się sprowkować – mówił do mikrofonu rzecznik reprezentacji Polski Jakub Kwiatkowski. Ostatecznie, Polacy wygrali z Albanią w pięknym stylu, utrzymując korzystny wynik.

13-10-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)