REKLAMA

SIÓDMA osoba zarażona koronawirusem na Podkarpaciu!

RZESZÓW / PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 7 przypadek zarażenia koronawirusem w województwie podkarpackim. Chory pochodzi z powiatu leżajskiego. Podano również, że w Lublinie zmarła trzecia osoba zakażona COVID-19.

Foto: pixabay.com

Mamy 10 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Potwierdzone przypadki dotyczą 3 osób z woj. mazowieckiego (Warszawa), 1 z woj. podkarpackiego (Rzeszów), 2 z woj. dolnośląskiego (Wrocław), 2 z woj. łódzkiego (Łódź) i 2 z woj. lubelskiego (Lublin) – poinformowało na Twitterze Ministerstwo Zdrowia.

Zdiagnozowany w sobotę chory to starszy mężczyzna z powiatu leżajskiego. Jego stan jest dobry.

Na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 1475 osób, dla 837 osób wydano decyzje o poddaniu się kwarantannie domowej. Aktualnie hospitalizowanych jest 55 osób. Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono już łącznie 7 przypadków zakażenia koronawirusem.

Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS CoV2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 298 testów.

 


 

Zmarła trzecia osoba zakażona koronawirusem. To 66-letni mężczyzna, który w stanie poważnym przebywał w szpitalu w Lublinie (woj. lubelskie) i miał choroby współistniejące.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce wynosi 103 osoby. Trzy osoby zmarły.

 

AKTUALIZACJA, godzina 22:26:

Źródło: Ministerstwo Zdrowia / Twitter, Małgorzata Waksmundzka-Szarek / Rzecznik Prasowy ​Wojewody Podkarpackiego

14-03-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

siodma-osoba-zarazona-koronawirusem-na-podkarpaciu-9421-00r2kc