REKLAMA

Silniki łodzi, samochody i rower. Straż Graniczna ma z kradzieżami pełne ręce roboty (ZDJĘCIA)

PODKARPACIE. W ciągu dwóch dni, funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zabezpieczyli cztery silniki zaburtowe, jeden silnik samochodowy, jeden rower oraz samochód marki Audi – wszystko pochodzące z kradzieży.

We wtorek, tj. 5 września, na przejściu granicznym w Medyce zatrzymano obywatela Ukrainy, który próbował wywieźć do swojego kraju 3 silniki zaburtowe oraz rower marki Dynamics. Jak ustalili funkcjonariusze z Placówki w Medyce zarówno silniki jak i rower zostały skradzione na terytorium Niemiec. Wartość zabezpieczonego towaru to 52 tys. złotych.

W tym samym dniu również na przejściu granicznym w Medyce ujawniono, że 25 – letni obywatel Ukrainy podróżuje do swojego kraju samochodem (marki BWM X5), w którym znajduje się kradziony silnik. Wartość silnika oszacowano na 5 tys. złotych.

Natomiast funkcjonariusze z Placówki SG w Korczowej zatrzymali wczoraj samochód marki Audi A6. Samochodem podróżował 38 – letni obywatel Ukrainy. Podczas kontroli legalności pochodzenia pojazdu strażnicy graniczni ustalili, że Audi zostało skradzione 8 lat temu na terenie Niemiec. Obecna wartość samochodu to 14 tys. złotych.

Dzień wcześniej tj. w poniedziałek 4 września strażnicy graniczni z Korczowej ujawnili na posesji w miejscowości Kalników, należącej do 46 – letniego Polaka, silnik zaburtowy pochodzący z łodzi motorowej marki Yamaha. Silnik został skradziony na terytorium Włoch, jego wartości to 33 tys. złotych.

Wszystkie sprawy przekazano do dalszego prowadzenia funkcjonariuszom Policji.

Źródło: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

07-09-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)