REKLAMA

Siła tkwi w sieci – Enterprise Europe Network gwarantem sukcesu innowacyjnych polskich firm

Polska przedsiębiorczość rozwija się bardzo dynamicznie. Od czasu przystąpienia Polski do Unii Europejskiej nasze możliwości rozwoju znacząco wzrosły. Jesteśmy wzorem do naśladowania dla innych krajów, gdyż dobrze wykorzystujemy wiedzę oraz doświadczenie, które transferujemy od naszych partnerów.

Jedną z inicjatyw, która z pewnością realizuje tą misję jest największa na świecie sieć wspierająca MŚP w internacjonalizacji – Enterprise Europe Network (EEN). Powołana w 2008 roku zrzesza już ponad 600 organizacji oraz 3000 ekspertów w ponad 60 krajach. W Polsce działa 30 ośrodków, co najmniej 1 w każdym województwie.

Współpraca na dwóch płaszczyznach: wsparcie w rozwoju międzynarodowych kontaktów i aplikowanie o środki unijne.

EEN dla innowacyjnych przedsiębiorstw to przede wszystkim możliwość zaistnienia na rynkach międzynarodowych. Firmy mogą korzystać z wiedzy i doświadczeń specjalistów sieci całkowicie bezpłatnie, a zarazem czerpać profity z bogatej bazy międzynarodowych kontaktów biznesowych, ofert oraz zapytań o produkty i technologie.

Na terenie województwa podkarpackiego mieliśmy przyjemność poznać i porozmawiać z firmą Aberit, która już ponad 4 lata realizuje projekty przy współpracy z siecią.

– Firma, chcąca wyjść ze swoją ofertą na rynek zagraniczny, w pewnym momencie poszukuje instytucji otoczenia biznesu, która ten proces może wspomóc. Nam pomocną dłoń podała właśnie rzeszowska komórka Enterprise Europe Network – mówi Agnieszka Trojnar z firmy Aberit.

Firma Aberit tworzy m.in. systemy CRM, aplikacje mobilne, jak również innowacyjne oprogramowanie dla firm wspierające ich procesy biznesowe.

Aberit

EEN wspiera przedsiębiorców w całej Polsce

Dołączenie do sieci to korzyści nie tylko w zakresie kontaktów międzynarodowych, ale również wsparcie w zakresie zaistnienia na targach i konferencjach. Dobrze sprofilowane usługi szkoleniowe i doradcze pomagają przedsiębiorcom zdobywać wiedzę o prowadzeniu biznesu oraz pozyskiwaniu zewnętrznego finansowania na jego rozwój.

Projekt EEN gwarantem rozwoju biznesu

Każda firma działająca w województwie podkarpackim może uzyskać wsparcie projektu EEN. Dzięki wypracowanym narzędziom ekspert poznaje i weryfikuje w jakim zakresie przedsiębiorstwo jest innowacyjne a następnie zaprasza najbardziej rokujące firmy do współpracy.

– Staramy się być postrzegani jako jednostka wspierająca, która zrzesza wyselekcjonowanych przedsiębiorców, którzy nie tylko wnoszą do naszej sieci wartość, ale także spełniają kryteria innowacyjności – dodaje Wioletta Choma – Wiątek z Enterprise Europe Network przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie

Każda firma działająca w zakresie innowacyjnych rozwiązań, która pragnie rozwijać swoją działalność eksportową może skontaktować się z ośrodkami EEN w województwie podkarpackim (więcej szczegółów: www.een.net.pl).


Enterprise Europe Network – to działanie skierowane do przedsiębiorców z sektora MŚP, chcących przeprowadzić swoja firmę przez trudny proces pozyskiwania lub zbywania nowoczesnych technologii. Jeśli chcesz aby twoja firma pokazywała się na międzynarodowych targach, podpisywała zagraniczne kontrakty, uczestniczyła w międzynarodowych projektach, kupowała lub sprzedawała swoje produkty i usługi w całej Europie (i nie tylko) – to wsparcie jest właśnie dla Ciebie. W szerokim wachlarzu świadczonych usług  można znaleźć :

  • udzielanie informacji o prawodawstwie UE oraz o konkretnych przepisach np. branżowych w docelowych państwach,
  • ocenę potencjału biznesowego i technologicznego firmy poprzez przeprowadzane audyty technologiczne,
  • budowanie od podstaw ofert współpracy handlowej i technologicznej oraz zamieszczanie i wyszukiwanie ich w największych na świecie bazach danych,
  • poszukiwanie partnerów do projektów oraz pomoc w negocjacjach biznesowych,
  • organizację wyjazdów na misje gospodarcze i targi oraz asysta w spotkaniach dwustronnych firm a przede wszystkim ich aranżacja,
  • poszukiwanie ofert technologicznych spełniających wymagania klienta oraz zamieszczanie tego typu ofert w imieniu klienta w bazie projektu,
  • pomoc w negocjacjach transferu technologii, doradztwo w zakresie praw własności intelektualnej.

qqq

Artykuł sponsorowany

14-12-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

sila-tkwi-w-sieci-enterprise-europe-network-gwarantem-sukcesu-innowacyjnych-polskich-firm