REKLAMA

Sieniawa: Córka walczy o powrót swojej matki do pełnej sprawności

Jolanta Sobocka z Sieniawy, w wyniku zasłabnięcia, upadła tak niefortunnie, że doszło u niej do przerwania rdzenia kręgowego. Jej córka walczy o powrót kobiety do pełnej sprawności. Apeluje o wsparcie, które pomoże pokryć koszty rehabilitacji.

big_d89c83e3-e5ed-4f09-ba7e-bf591bb96828

Foto: siepomaga.pl

Akcję można wesprzeć dowolną kwotą pod podanym linkiem: https://www.siepomaga.pl/jolanta-sobocka. Zbiórka jest zweryfikowana przez Fundację Siepomaga.

Pani Jolanta zasłabła po tym, jak wstała od biurka, przy którym pracowała. Idąc po szklankę wody, uderzyła o drzwi kredensu i upadła, uderzając głową o szybę.

Pilnie przewieziono mamę na oddział neurochirurgii. Jechałam do niej najszybciej, jak tylko mogłam. Nie wiedziałam, czego się spodziewać. Bałam się tak, że już nawet nie pamiętam, co wtedy myślałam. Na miejscu usłyszałam wyrok, który zwalił mnie z nóg. Dosłownie i przenośni. Doszło do całkowitego uszkodzenia rdzenia… – relacjonuje córka kobiety

Lekarze nie dawali Pani Jolancie szans na przeżycie. Mimo to żyje i stara się wrócić do pełnej sprawności. Jest sparaliżowana od pasa w dół.

Próby mojego dotyku, poruszania przeze mnie jej kończynami spełzały na niczym. Miałam tylko nadzieję, że jej życie nie skończy się i gdy rano przyjdę do szpitala, ona nadal tam będzie. Nie wyobrażałam sobie, że mogłabym ją stracić. Nie dopuszczałam w ogóle takiego scenariusza – pisze przejęta córka pani Jolanty.

Po miesiącu pobytu na oddziale neurochirurgii, kobieta została poddana rehabilitacji, która zaczęła przynosić efekty. Od grudnia 2017 roku pani Jolanta przebywa w ośrodkach rehabilitacyjnych w Krakowie. Turnusy są jednak bardzo kosztowne.

Kocham moją mamę nad życie. To chyba taka szczególna więź, jaka łączy matkę z córką. Jej ból fizyczny i psychiczny boli i mnie, chyba nawet o stokroć bardziej. Dlatego nie mogę pozwolić na to, aby pozostała w takim stanie. Potrzebna jest długotrwała rehabilitacja, bez przerwy, wręcz na granicy wytrzymałości. Tylko taka daje rezultat – komentuje córka kobiety.

Zebrane środki pozwolą na zakup sprzętu medycznego i opłacenie niezbędnej rehabilitacji. Liczy się każda pomoc.

 

10-12-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.