REKLAMA

SIEDEM ofiar KORONAWIRUSA w Polsce, 28 zakażonych na Podkarpaciu!

POLSKA, PODKARPACIE.  Ministerstwo Zdrowia poinformowało o śmierci 43-letniego mężczyzny, który przebywał w stanie ciężkim w Radomiu. Diagnoza lekarzy wskazuje na śmierć z powodu zakażenia koronawirusem. W Polsce liczba zarażonych wynosi 563, w tym 7 osób zmarło. Do 28 osób wzrosła liczba zakażonych koronawirusem w województwie podkarpackim, w tym jedna ofiara śmiertelna.

014646666666-1024x682

Foto: pixabay.com

Mamy 16 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 5 osób z woj. lubelskiego, 4 osób z woj. małopolskiego, 3 osób z woj. dolnośląskiego, 2 osób z woj. podkarpackiego oraz po 1 osobie z woj. pomorskiego i opolskiego – poinformowało Ministerstwo Zdrowia.

Jednocześnie z przykrością informujemy, że w szpitalu w Radomiu zmarła siódma osoba zakażona koronawirusem. To 43-letni mężczyzna, który był w stanie ciężkim. Diagnoza lekarzy wskazuje na śmierć z powodu zakażenia koronawirusem. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 563/7 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) – podało Ministerstwo Zdrowia.

Dwa nowe zarażenia w województwie podkarpackim dotyczą mężczyzny w sile wieku z powiatu jasielskiego oraz młodej kobiety z powiatu leżajskiego (ścisła kwarantanna).

W województwie podkarpackim badaniami laboratoryjnymi potwierdzono łącznie 28 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Pod nadzorem pozostaje 6477 osób, dla 6020 osób wydano decyzje o poddaniu się kwarantannie domowej. Aktualnie hospitalizowanych jest 68 osóbOdnotowano 1 zgon (15 marca br.).

Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS CoV2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 1088 testów. 

Źródło: Ministerstwo Zdrowia / Facebook, Małgorzata Waksmundzka-Szarek / rzecznik prasowy ​wojewody podkarpackiego

22-03-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

siedem-ofiar-koronawirusa-w-polsce-28-zakazonych-na-podkarpaciu-8719-00r2kc