SIATKÓWKA. Zwycięstwo Developresu po pięciosetowym dreszczowcu! (WIDEO)

Siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów zwyciężyły w emocjonującym do ostatniej piłki meczu z drużyną Banku Pocztowego Pałacu Bydgoszcz. Wyjazdowe spotkanie “Rysic” zakończyło się trzymającą w napięciu długą wymianą w piątej partii.

Przechwytywanie_25

Pierwszy set lepiej rozpoczęły gospodynie, które systematycznie budowały przewagę, by w połowie seta prowadzić 14:10. Fantastycznie w ataku spisywała się Izabella Rapacz, której skuteczność w dużym stopniu przyczyniła się do wypracowania zapasu punktowego nad rzeszowiankami. Po czasie wziętym przez Stephane’a Antigę inicjatywę zaczęły przejmować przyjezdne. Dobrymi atakami ze skrzydeł kończyły akcje Ali Frantti i Michaela Mlejnkova. Po znakomitej serii “Rysice” objęły prowadzenie, a trener Pałacu – Piotr Matela, poprosił o przerwę (15:16). To nie wybiło z uderzenia rzeszowianek, które wykorzystywały błędy rywalek, poprawiły zagrywkę i nie zwalniały tempa w ataku. Siatkarki znad Wisłoka punktowały swoje przeciwniczki, zdobywając sześć oczek pod rząd (16:23). Ostatecznie rzeszowianki wygrały do 19.

Po zmianie stron, do wyniku 9:8 dla gospodyń, toczyła się gra punkt za punkt. Kolejne cztery piłki wygrały rzeszowianki (9:12). “Rysice” pogubiły się w następnej części tej partii, co pozwoliło bydgoszczankom doprowadzić do remisu po 12, a później uciec na trzy punkty (18:15). Wpływ miała na to również mocna zagrywka zawodniczek Pałacu. Później błędy zaczęły przytrafiać się również im, a po autowym ataku Rapacz, Developres objął prowadzenie (19:20). Końcówka seta to prawdziwy popis “Rysic”. Rzeszowianki nie dały szans rywalkom, wygrywając wszystkie kolejne piłki, aż do ostatniej akcji.

Podrażnione bydgoszczanki mocno rozpoczęły kolejnego seta (8:4). Skuteczność Ali Frantii nie wystarczyła przeciwko rozpędzonym zawodniczkom Pałacu, które w połowie partii prowadziły nawet 18:13. Nadal znakomicie spisywała się Rapacz, a na tablicy wyników przez moment było aż 22:16 dla miejscowych. Rzeszowianki nie potrafiły nawiązać już z nimi kontaktu i ostatecznie przegrały do 21. Mecz trwał więc dalej.

Podrażnione “Rysice” wyprowadziły mocny cios na początku czwartej odsłony. Bydgoszczanki nie odpowiadały na ataki Developresu i przy stanie 1:5 ich szkoleniowiec wziął czas. Rzeszowianki utrzymały cztery “oczka” przewagi do stanu 5:9. Później powoli oddały inicjatywę przyjezdnym, które doprowadziły do wyrównania (11:11). Po krótkiej wymianie punkt za punkt Pałac zaczął “odjeżdżać” rzeszowskiej ekipie. “Rysice” zdołały jeszcze doprowadzić do kontaktu (20:19), ale później inicjatywa była wyraźnie po stronie gospodyń, które zwyciężyły do 21.

O końcowym sukcesie decydował tie-break. Z początku wydawało się, że po wygraną zmierzają zawodniczki z Bydgoszczy, które prowadziły już nawet 12:8. Fantastyczna gra Jeleny Blagojević zmieniła jednak obraz gry. Piąty set zamienił się w prawdziwy dreszczowiec. Wymiana punkt za punkt potrwała aż do 20 “oczka”. O końcowym sukcesie zadecydowała decyzja podjęta przez sędziów po wideoweryfikacji. Kiwką zwycięstwo Developresowi zapewniła Katarzyna Zaroślińska-Król.

Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz – Developres SkyRes Rzeszów 2:3 (19:25; 19:25; 25:21; 25:21; 18:20).

Tekst: Kacper Ciuba