SIATKÓWKA. Zabrakło niewiele. Puchar Polski nie dla Developresu (WIDEO)

Siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów do ostatniej piłki walczyły o zdobycie Pucharu Polski. Ostatecznie, po pięciosetowej batalii, zwyciężyły zawodniczki Chemika Police, które obroniły tym samym trofeum sprzed roku.

Przechwytywanie_55

Rozgrywany w Nysie niedzielny finał Pucharu Polski przyniósł wiele emocji. W spotkanie lepiej weszły policzanki, które po znakomitej serii na zagrywce Natalii Mędrzyk, prowadziły 6:2. Wynik odwróciła Ali Frantii, która rozbiła przyjęcie Chemika swoimi atakami i serwisem (8:9). Rzeszowianki przejęły inicjatywę. Świetnie funkcjonowała ich gra blokiem i w polu serwisowym, co pozwoliło odskoczyć na pięć “oczek” (11:16). Policzanki dość szybko wróciły do gry i wyrównały przy stanie 18:18, ale końcówka należała już do rzeszowskich “Rysic” (21:25).

Druga partia rozpoczęła się od wyrównanej gry. Pierwszą dwupunktową przewagę zdobyły siatkarki Chemika (5:3). Policzanki w połowie seta powiększyły zapas punktowy do trzech “oczek” (11:8). Obrończynie tytułu utrzymywały poziom, a siatkarkom Developresu przytrafiły się błędy w ataku i serwisie, które przesądziły o tym, że Chemik doprowadził do wyrównania w spotkaniu.

Po zmianie stron do głosu doszły ponownie podopieczne Stephane’a Antigi (3:5). Skuteczność w ataku Katarzyny Zaroślińskiej-Król i Ali Frantti, a także błędy Iryny Truszkiny, pozwoliły “Rysicom” przejąć inicjatywę (10:13). Policzanki były jeszcze w stanie wyrównać (14:14), ale błyskawiczna odpowiedź rzeszowianek przesądziła o losach tej odsłony (14:18). Rzeszowianki były o krok od pucharu.

Do połowy czwartej partii wydawało się, że zawodniczki znad Wisłoka sięgną po puchar. Set układał się podobnie do poprzedniego. Podopieczne Stephane’a Antigi utrzymywały dwa lub trzy punkty zapasu (15:17). Później gra się wyrównała, a końcówka, głównie za sprawą skutecznych ataków Truszkiny, rozstrzygnęła się na korzyść policzanek. O wygranej decydował tie-break.

Piąty set do zmiany stron był niesamowicie zacięty (8:8). Później, po błędzie Chemika, rzeszowianki zdobyły dwupunktowy zapas (8:10), jednak kolejne piłki przesądziły o losach pucharu. Policzanki zdobyły aż pięć “oczek” z rzędu (13:10). “Rysice” starały się gonić rywalki, ale ostatecznie przegrały do 13. Puchar Polski obroniły siatkarki Chemika Police, dla których jest to ósma wygrana w tych rozgrywkach.

Siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów zdobyły cztery nagrody indywidualne tegorocznego Pucharu Polski. Najlepszą zagrywającą i atakującą została Ali Frantti, za grę na przyjęciu wyróżniono Jelenę Blagojević, a za najlepszą blokującą uznano Zuzannę Efimienko-Młotkowską.

Grupa Azoty Chemik Police – Developres SkyRes Rzeszów 3:2 (21:25, 25:20, 19:25, 25:23, 15:13)

Tekst: Kacper Ciuba