SIATKÓWKA: Wygrana Developresu po czterosetowym meczu z Radomką Radom

Rzeszowski Developres w czterech setach wygrał w Radomiu z siatkarkami tamtejszej Radomki. Gospodynie postawiły się rzeszowiankom tylko w pierwszym secie.

Mecz rozpoczął się od wymiany ciosów. Później na trzypunktowe prowadzenie wyszła ekipa z Radomia. Rzeszowianki szybko odrobiły straty, jednak miejscowe zdołały ponownie uciec na kilka “oczek”. Po błędach własnych zawodniczek Radomki, Developres zdołał wyjść na remis przy stanie 18:18. Po grze punkt za punkt ostatecznie górą były gospodynie, które wygrały 30:28.

Pewniejsze siebie siatkarki Radomki w drugiej partii od razu ruszyły do ataku. Łatwo zdobyta przewaga miejscowych dość szybko stopniała. Rzeszowianki nie oddały już inicjatywy w kolejnych części seta i pewnie sięgnęły po wygraną, doprowadzając do remisu w spotkaniu.

Trzecia odsłona rozpoczęła się podobnie do drugiej. Siatkarki Radomki zaczęły mocno, ale przez błędy własne szybko straciły punkty. Tym razem gospodynie nie pozwoliły na to, by rzeszowianki uciekły na większą liczbę “oczek” przez dłuższą część partii. Dopiero w samej końcówce Developres mógł złapać oddech. Siatkarki z Rzeszowa wygrały do 21.

Czwarty set był popisem gry przyjezdnych, które swoją skuteczną grą przypieczętowały swoją przewagę na boisku. Radomka Radom drugi raz w meczu doznała porażki do 14. Zawodniczki Developresu sięgnęły tym samym po pewną wygraną i zbliżyły się do najlepszej trójki w rozgrywkach Ligi Siatkówki Kobiet.

E.Leclerc Radomka Radom – Developres SkyRes Rzeszów 1:3 (30:28; 14:25; 21:25; 14:25).