SIATKÓWKA. Pewne zwycięstwo Developresu z BKS-em Bielsko-Biała!

Developres SkyRes Rzeszów zwyciężył na Podpromiu z zespołem BKS-u Stali Bielsko-Biała. Rzeszowianki pozwoliły swoim przeciwniczkom zwyciężyć w jednym secie.

Spotkanie nie rozpoczęło się najlepiej dla zawodniczek z Rzeszowa. Siatkarki BKS-u uciekły na trzy “oczka”, a gonitwę gospodyń utrudniały nieprzychylne im decyzje sędziów. Jednak dzięki znakomitej serii na zagrywce Zuzanny Efimienko-Młotkowskiej, rzeszowianki wyszły na prowadzenie, pokonując ostatecznie swoje rywalki do 20.

Po zmianie stron potężny cios wyprowadził Developres, kończąc na swoją korzyść pięć pierwszych piłek. BKS popełniał sporo błędów własnych, co “Rysice” skrzętnie wykorzystywały (15:8). Pewna gra gospodyń przyniosła im szybkie zwycięstwo w drugim secie.

Trzecia partia rozpoczęła się od gry punkt za punkt. Dobra gra blokiem siatkarek z Bielska-Białej doprowadziła do zdobycia przez nie przewagi. Podopieczne Stephane’a Antigi nie były w stanie odrobić strat i przegrały tę odsłonę do 19.

Podrażnione rzeszowianki odpowiedziały dobrą grą na początku czwartego seta (4:1). Później rywalizacja się wyrównała, ale “Rysice” zdołały do końca kontrolować wynik i z trzypunktową przewagą zakończyć spotkanie na swoją korzyść.

Developres SkyRes Rzeszów – BKS Stal Bielsko-Biała 3:1 (25:20; 25:18; 19:25; 25:22)