REKLAMA

SIATKÓWKA: Dwie nowe środkowe w Developresie!

K.S. Developres Rzeszów wzmocnił skład na nadchodzący sezon, kontraktując cztery siatkarki. Ekipę trenera Antigi zasiliły Zuzanna Efimienko-Młotkowska i Gabriela Polańska. Przedłużono również umowy z Kamilą Witkowską oraz Magdaleną Hawryłą.

Bez nazwy-1_6

Foto: developres.rzeszow.pl

Zuzanna Efimienko-Młotkowska, grająca na pozycji środkowej, jest wieloletnią reprezentantką Polski. Efimienko swoja przygodę z siatkówką rozpoczynała w MKS Bielsko-Biała, aczkolwiek szybko została pozyskana przez Impel Gwardię Wrocław, z którym to klubem jest kojarzona (2007-2012). Po Impelu związała się z Spes Volley Conegliano z włoskiej Serie A. W kolejnym sezonie Zuzanna wróciła do Polski, aby wzmocnić barwy Mistrza Polski – Atomu Trefl Sopot. Z drużyną z Pomorza wygrała dwa srebrne oraz brązowy medal Mistrzostw Polski, zdobyła Puchar Polski oraz srebro w Pucharze CEV. W sezonie 2016/2017 powróciła do Serie – Metalleghe Sanitars Montichiari. Zuza do Developresu SkyRes Rzeszów przeszła z łódzkiego ŁKS Commercecon, w którym spędziła dwa, obfite sezony i tytuł Wicemistrza oraz Mistrza Polski.

Gabriela Polańska (Wojtowicz) jest 31-letnią siatkarką i rodowitą rzeszowianką. Polańska grę w siatkówkę rozpoczynała na pozycji atakującej w V LO Rzeszów, kolejno uczęszczała do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Sosnowcu. Pierwszy sezon seniorski i Mistrzostwo Polski zdobyła z drużyną Fakro Muszynianka Muszyna w sezonie 2007/2008. Na kolejne dwa sezony 2008/2009 oraz 2009/2010 związała się z drużyną z Piły, gdzie zmieniła pozycję gry z atakującej na środkową. Również w Pile osiągnęła sukcesy- brązowy medal Mistrzostw Polski oraz dwa Superpuchary Polski. Następne trzy lata 2010-2013 rozegrała w BKS Bielsku-Białej – brązowy medal MP. Po rocznej przerwie macierzyńskiej, od sezonu 2013/2014 nieprzerwanie związana była z drużyną Grot Budowlani Łódź zdobywając dwa srebrne i jeden brązowy medal Mistrzostw Polski, a także Puchar Polski w 2018 r. (najlepsza blokująca turnieju).

Magdalena Hawryła przygodę z profesjonalną siatkówką rozpoczęła w 2008 roku, w drużynie działającej przy Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Stamtąd przeniosła się do Radomia, następnie do Mielca i Murowanej Gośliny. Następnie występowała w barwach zespołu z Piły. Sezon 2014/2015 był pierwszym, który spędziła w Rzeszowie. Od tego czasu nieprzerwanie jest z nami. W sezonach 2016/2017 i 2018/2019 wywalczyła z drużyną brązowy medal Orlen Ligi oraz Ligi Siatkówki Kobiet. Środkowa występowała także w barwach reprezentacji Polski.

Kamila Witkowska (Ganszczyk) swoją przygodę z profesjonalną siatkówką rozpoczęła w Zawiszy Sulechów. Barwy tamtejszej drużyny reprezentowała przez trzy sezony, a następnie przeniosła się do Ostrowca Świętokrzyskiego. Dalej w jej karierze przyszedł czas na drużynę z Dąbrowy Górniczej, z której przeniosła się do Rzeszowa przed sezonem 2017/2018. Dla Kamili będzie to trzeci sezon w Developresie.

 

Źródło: developres.rzeszow.pl

 

11-06-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

siatkowka-dwie-nowe-srodkowe-w-developresie-2119-00r2kc