REKLAMA

SIATKÓWKA. Dotkliwa porażka Asseco Resovii w Radomiu

Asseco Resovia Rzeszów przegrała z drużyną Cerradu Enei Czarnych Radom w 24. kolejce PlusLigi. Radomscy siatkarze we własnej hali nie pozostawili suchej nitki na “Pasach”, pokonując ekipę z Rzeszowa w trzech szybkich setach.

 

Asseco Resovia Rzeszów przystąpiła do meczu w Radomiu bez Bartłomieja Lemańskiego. Najskuteczniejszy siatkarz rzeszowskiej ekipy odniósł kontuzję podczas jednego z treningów przed wyjazdem na mecz z Czarnymi.

Gospodarze od początku przejęli kontrolę nad grą w pierwszym secie i momentalnie odskoczyli Resovii na kilka punktów. W rzeszowskiej drużynie brakowało dobrego rozegrania i skutecznych ataków. Na nic zdało się wprowadzenie na boisko Zbigniewa Bartmana i Marcina Komendy. Przewaga Czarnych rosła. Ostatecznie radomianie zwyciężyli do 15.

W drugiej partii przewaga gospodarzy była nadal wyraźna. Przyczyniły się do tego także błędy własne rzeszowian. Dwukrotnie w ataku mylił się Zbigniew Bartman. Radomianie natomiast zdobyli punkty po bloku, z ataku i po asie serwisowym (7:1). Dzięki atakom i dobremu serwisowi Nicholasa Hoaga, Asseco Resovia zdołała zbliżyć się do siatkarzy z Radomia na dwa “oczka” (12:10), ale gospodarze odpowiedzieli po chwili skuteczną serią ataków i trzema z rzędu asami serwisowymi Brendena Sandera (21:13). Cerrad Czarni bez najmniejszych problemów doprowadzili do zwycięstwa w drugim secie.

Po zmianie stron gospodarze utrzymali swoją skuteczność i przypieczętowali ją pewnym zwycięstwem nad rzeszowianami. Wygrana dała radomianom awans w tabeli PlusLigi z przedostatniej, 13. pozycji na 8. miejsce. Asseco Resovia spadła natomiast z 11. miejsca na 12. lokatę.

Cerrad Enea Czarni Radom – Asseco Resovia Rzeszów 3:0 (25:15, 25:17, 25:19)

Tekst: Kacper Ciuba

11-02-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

siatkowka-dotkliwa-porazka-asseco-resovii-w-radomiu-7791-00r2kc