REKLAMA

SIATKÓWKA. Developres zwyciężył w ostatnim meczu fazy zasadniczej LSK!

Siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów zwyciężyły w ostatnim spotkaniu fazy zasadniczej Ligi Siatkówki Kobiet. Podopieczne Stephane’a Antigi pokonały na Podpromiu Eneę PTPS Piła 3:0 i do rywalizacji w play-offach przystąpią z drugiej pozycji w ligowej tabeli.

Od pierwszych piłek rzeszowianki starały się odskoczyć rywalkom, ale te były w stanie odrabiać straty. Zmieniło się to od stanu po 8. Po znakomitej serii “Rysice” prowadziły 12:8. Wówczas wydawało się, że Developres już do końca seta przejmie inicjatywę (15:11), ale przyjezdne dzięki skuteczności w ataku i udanym blokom zdobyły kontakt (16:15). Chwilowo utrzymała się gra punkt za punkt (18:17), jednak później już do końca dominowały gospodynie i zwyciężyły w inauguracyjnej partii do 20.

Druga odsłona rozpoczęła się od zaciętej wymiany. Pierwszą przewagę zbudowały pilanki (8:12), ale po czasie wziętym przez Stephane’a Antigę błyskawicznie odrobiły straty (12:12). Od tego momentu trwała niesamowicie długa walka na przewagi. Wojnę nerwów ostatecznie rozstrzygnęły na swoją korzyść rzeszowianki (30:28).

Po zmianie stron wyrównana gra toczyła się do wyniku 9:8 dla gospodyń. Później “Rysice” wrzuciły piąty bieg i zdobyły aż 7 “oczek” z rzędu. Po takim ciosie pilanki nie były w stanie się już podnieść i przegrały do 13.

Developres SkyRes Rzeszów – Enea PTPS Piła 3:0 (25:20; 18:25; 30:28; 25:13)

01-03-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

siatkowka-developres-zwyciezyl-w-ostatnim-meczu-fazy-zasadniczej-lsk-6003-00r2kc