SIATKÓWKA: Developres górą po emocjonującym spotkaniu

Siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów są nadal niepokonane na swoim boisku. Rzeszowianki pokonały Eneę PTPS Piła po emocjonującym, pięciosetowym pojedynku.

Spotkanie rozpoczęło się od gry punkt za punkt, jednak niewiele później gospodynie miały swoją serię i uciekły rywalkom na 6 punktów. Wypracowanej przewagi podopieczne Lorenzo Micellego nie oddały do końca partii, triumfując ostatecznie do 15.

Po zmianie stron, Developres niesiony dopingiem i sukcesem z pierwszej odsłony, wyszedł na trzypunktowe prowadzenie. Jednak przez błędy własne, gra się odwróciła. W połowie seta pilanki miały nawet sześć “oczek” zapasu. Rzeszowianki zmniejszyły nieco straty, ale nie odwróciły już losów tego seta na swoją korzyść.

Trzecia odsłona przez dłuższą część była tak zacięta, że żadna ze stron nie zdołała uciec na więcej, niż dwa “oczka”. Dopiero od wyniku po 17, skuteczniejsze były pilanki i to one doprowadziły do objęcia prowadzenia w meczu.

Czwarty set rozpoczął się od uderzenia PTPS-u. Rzeszowianki rzuciły się jednak do odrabiania kilkupunktowej straty i doprowadziły do wyrównania (14:14). Kolejne akcje drużyny z Rzeszowa były udane i to pozwoliło, by mogła ona walczyć o wygraną w tie-breaku.

Ostatnia partia meczu, dzięki dobrej zagrywce i skutecznym atakom, padła łupem rzeszowianek. 12 grudnia (środa) Developres w ramach 9. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet pojedzie do Kalisza, gdzie zmierzy się z tamtejszą Energą MKS-em.

Developres SkyRes Rzeszów – Enea PTPS Piła 3:2 (25:15; 20:25; 22:25; 25:18; 15:9)

Autor: Kacper Ciuba